Kasza w diecieWszystkie kasze są bogatym źródłem skrobi a ta jest taką substancją która powoli zamienia się w naszym organizmie na glukozę która z kolei jest doskonałym paliwem dla naszego mózgu i innych komórek. Bardzo ciekawe jest to ze prawie 100g kaszy manny pokrywa niemal całe nasze zapotrzebowanie na węglowodany w ciągu dnia. Kasze zwierają sporo witamin takich jak B1, B2, PP, B6 do tego znajduje się w nich kwas foliowy i witamina E.

W kaszach znajdują się też składniki mineralne przede wszystkim potas który obniża ciśnienie krwi, żelazo zapobiegające niedokrwistości oraz magnez wspomagający pracę mięśni oraz układu nerwowego. Oprócz tego znajdziemy też w nich wapń, cynk, mangan, krzem oraz sporo białka roślinnego. Dlatego zaleca się spożywanie kasz z mlekiem lub mięsem, ze względu na to białko roślinne ponieważ ma ono dużo słabsze maściowości niż białko pochodzenia mięsnego. W ten sposób nasz posiłek będzie obfity w niezbędne aminokwasy. Kasza perłowa i pęczak to nic innego jak jęczmień, jaglana to proso, manna i kuskus robione są z pszenicy a gryczana oraz mniej znana krakowska z nasion gryki. Przegląd zacznijmy od kaszy manny. Często jest ona nazywana grysikiem, ma w sobie nie za dużo błonnika ale za to dużo jodu, innych minerałów i witamin też nie ma za wiele.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://www.youtube.com/watch?v=qNDbQfgTng0 . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…