Nowe sposoby leczenia mięśniakówMięśniaki ma prawie, co druga 60 letnia kobieta, nie są one groźne, ale stwarzają wiele dolegliwości. Nowa metoda nosi nazwę embolizacja i rzuca ona nowe światło na leczenie. Mięśniaki macicy są niezłośliwym nowotworem, który rozwija się z komórek mięśni gładkich. Powstają one najczęściej na skutek zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Same nie są groźne, ale mogą powodować wiele dolegliwości, najczęściej są to obfite i przedłużające się krwawienia. W rezultacie część kobiet zapada na anemię z powodu niedokrwienia. Jeszcze niedawno podstawową metodą leczenia było wykonanie zabiegów chirurgicznych. Usuwało się guzy lub całą macicę – u kobiet, które już nie chciały starać się o dziecko. Zresztą nawet zwykłe wycięcie samych mięśniaków powodowało trudności z zajściem w ciążę. Największymi plusami nowej metody jest stosunkowo mała inwazyjność i krótki czas trwania całego zabiegu. Zabieg nie trwa dłużej jak 40 minut a pacjentka wychodzi ze szpitala już po 24 godzinach. Na skórze jest tylko mały ślad wielkości około 2mm. Po zabiegu trzeba w domu odpoczywać jeszcze przez siedem dni a wystrzegać się sporego wysiłku w ciągu miesiąca. Na zabiegi tego typu kwalifikują się miesiączkujące pacjentki, które mają dolegliwości powodowane przez mięśniaki. Operacja jest też przeprowadzana u pań, u których nie można usunąć mięśniaków w tradycyjny sposób z powodu występowania różnych innych chorób. Rozwiązanie to stosuje się także u kobiet, u których standardowe leczenie nie przyniosło spodziewanego efektu. Przed operacją wykonuje się szereg badań, dzięki którym chirurg wie gdzie są i ile jest mięśniaków. Zabiegu tego nie przeprowadza się u kobiet w ciąży oraz w przypadkach, gdy mięśniaki mają nietypową budowę, jednak ma to miejsce bardzo rzadko. Chirurg wprowadza specjalne substancje od tętnic macicznych, to powoduje zamknięcie dopływu krwi do mięśniaka. Tym samym staje się on niedokrwiony, zaczyna powstawać martwica i guz zanika. Mięśniaki za każdym razem stają się mniejsze, ale fakt jest oceniany u każdej pacjentki indywidualnie. Lekarz ocenia też aktywność jajników, w tym celu sprawdza się przed zabiegiem i po nim poziom hormonów. Porównanie tych wielkości może podpowiedzieć czy funkcje jajników są ograniczone czy też nie. W naszym kraju na dzień dzisiejszy zabiegi tego typu są wykonywane tylko w Centrum Medyczne ENEL-MED. Cena jest zależna od wielości mięśniaków i zaczyna się ona od 6200zł.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachhttps://spinkiiszpilki.blogspot.com/2014/05/bardzo-kontrowersyjny-tekst-o-tamponach.html przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe rzeszów dietetyk . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…