Ból gardła - leczenieJesienią i zimą znacznie częściej boli nas gardło, w 80% winne są wirusy. Namnażające się w nabłonku zarazki powodują złuszczenie jego wierzchniej warstwy, to powoduje jej uszkodzenie i doprowadza Dos tanu zapalnego. Powstaje przekrwienie i obrzęk. Jeśli chodzi o rodzaj wirusów to zimą, najczęściej nas atakują rinowirusy, wirus grypy, para grypy i jeszcze kilka innych. Niektóre z typów zapaleń jest stosunkowo łatwo rozpoznać ze względu na podobne symptomy.

Przy rinowirusach pojawia się także katar. Z kolei adenowirusy oprócz wspomnianego bólu gardła wywołują też zapalenie spojówek i biegunkę. Przy enterowirusach ściana jamy ustnej zostaje obsypana pęcherzykami. Często wirusowym infekcjom towarzyszy stan podgorączkowy. Jeśli wirus dostanie się do krtani i tchawicy to dochodzi do silnego kaszlu. Pojawia się łaskotanie, które zmusza nas do sinego i częstego kaszlu. Zapalenie gardła trzeba leczyć gdyż, jeśli się tego nie zrobi to jest spore prawdopodobieństwo, że po kilku dniach ból powróci. Jeśli towarzyszy temu wzrost temperatury to trzeba położyć się do łóżka, przydadzą się pastylki do ssania lub środki w sprayu. Warto spróbować takich z mentolem i ekstraktami ziołowymi. Ulgę w bólu gardła przyniosą też płukanki roztworami soli lub sody oczyszczonej. Wystarczy pół łyżeczki na szklankę wody.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe anaboliki . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…