abcMężczyznom jak i kobietom równie zależy na dobrym wyglądzie. Jednak panowie jeszcze nie do końca potrafią zadbać o urodę. Na rynku coraz więcej pojawia się kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn.

aktywnosc fizycznaAktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego całego organizmu i dobrego samopoczucia. Ciągle Ci się wydaje, że masz za mało czasu na ruch – to nie prawda! Jest wiele okazji, by w prowadzić w ruch swoje mięśnie.

bluszcz leczyBluszcz możemy spotkać w ogrodach, jest efektowną ozdobą, która przez cały rok jest zielona.

bunt jelit - niestrawnośćJeśli w twoim brzuchu zaczęła się rewolucja to musisz działać szybko i stanowczo, inaczej może dojść do większych problemów. Niestrawność – tym słowem określamy zbiór różnych objawów takich jak uczucie pełności, jeszcze w trakcie jedzenia, które uniemożliwia skończenie jedzenia posiłku.

charakter pismaCharakter pisma, jaki posiadamy jest unikalny i niepowtarzalny w całym świecie. Każda postawiona przez nas litera odzwierciedla nasz stan psychiczny i fizyczny. Za nasze pismo odpowiada pień mózgu i część kory mózgowej.

cholesterol groznyStężenie cholesterolu rośnie wraz z wiekiem, jeśli jest go zbyt dużo to trzeba wziąć się za siebie, bo może to się źle skończyć. Ten tłuszcz związany jest też ze zbędnymi kilogramami, ale nie zawsze.

tarczyca chrorobyChoroby tarczycy dla kobiet mogą okazać się bardzo groźne. Chora tarczyca może zaburzyć cykl miesiączkowy, obniżyć płodność, utrudnić donoszenie ciąży oraz może stać się przyczyną wad wrodzonych płodu.

katar leczenieKatar to potoczna jego nazwa, fachowo jest to ostry nieżyt nosa czyli stan zapalny błony śluzowej nosa. Przyczyną pojawienia się kataru najczęściej są wirusy, jednak rzadziej może on być następstwem zakażenia bakteriami lub reakcji alergicznej. Sposoby na katar.

komary i meszkiSą takie owady które żywią się krwią, dlatego latają one za nami i skutecznie zatruwają nam życie na urlopie. Ukąszenia są szczególnie niebezpieczne dla alergików, dla tych osób każde ukłucie owada może być bardzo niebezpieczne.

kontrola skóryOkres zimowy to dobry czas na sprawdzenie swojej skóry. Ponieważ opalenizna nabyta w okresie letnim już zbladła sprawdź czy nie pojawiły się na niej nowe pieprzyki lub już istniejące zmiany nie zmieniły swojego kształtu albo zabarwienia.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://www.rossmann.pl/Produkt/Johnsons-Baby-oliwka-w-zelu-dla-dzieci-200-ml,96612,1665,6093 . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…