katar leczenieKatar to potoczna jego nazwa, fachowo jest to ostry nieżyt nosa czyli stan zapalny błony śluzowej nosa. Przyczyną pojawienia się kataru najczęściej są wirusy, jednak rzadziej może on być następstwem zakażenia bakteriami lub reakcji alergicznej. Sposoby na katar.

Pierwszymi sygnałami nadejścia kataru jest drapanie w gardle i pieczenie w nosie. Zaraz po nich pojawia się wodnista wydzielina z nosa, oraz kolejne objawy takie jak: ogólne rozbicie, ból głowy, zatkany nos, a nawet temperatura. Pojawienie się kataru to jeden z objawów przeziębienia, które są przyczyną wirusy rhinowirusy, koronawirusy, adenowirusy. Do zarażenia się tymi wirusami dochodzi drogą powietrzno-kropelkową, czyli zarazić się możemy nie tylko jeśli ktoś na nas kichnie, ale wystarczy przebywać z zakażonym w tym samym pomieszczeniu. Pierwsze objawy zakażenia pojawiają się po 24-48 godzin od kontaktu z wirusami. Katar może być rzadki albo gęsty. Wirusowe zakażenia błony śluzowej nosa charakteryzuje się wodnisto-śluzowa wydzieliną z nosa. Natomiast przy zakażeniu bakteryjnym, katar jest gęsty, żółtozielony. A gdy dokucza nam katar alergiczny to wydzielina z nosa jest wodnista, a dotykowo towarzyszy jej świąd nosa, łzawienie oczu i kichanie. W przypadku alergii dokuczliwe objawy znikają po ustaniu kontaktu z alergenami, bo w tym przypadku to one są sprawcą stanu zapalnego nosa. W czasie infekcji górnych dróg oddechowych powinien sobie poradzić sam nasz układ immunologiczny. Lecz jednak gdy jest on osłabiony np.: w skutek przemarznięcia lub przegrzania to pokonują go zarazki. Jeśli wnikną do błony śluzowej nosa to bardzo szybko się mnożą, a to jest przyczyną infekcji, której główny objaw to uciążliwy katar. W tym czasie dochodzi do brzęku błony śluzowej nosa co jest konsekwencją problemów z oddychaniem przez nos.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://gabinetlumiere.pl/blog/laserowe-zamykanie-naczynek-musisz-wiedziec-o-zabiegu/ . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…