Specjaliści twierdzą, że jeśli nasze plemniki cały czas by były w temperaturze 36, 6 czyli takiej, jaka panuje w naszym ciele to mogłyby nie być produkowane. Na szczęście zewnętrzne położenie jąder powoduje, że średnio temperatura w nich jest obniżona o około 3 stopnie. I to ta właśnie temperatura powoduje, że są tam idealne dla plemników warunki do rozwoju.

Aby proces wytwarzania plemników był optymalny to musi on się odbywać w temperaturze między 34 a 34,5. Jeśli temperatura jest wyższa to zaczynają obumierać komórki, z których powstają plemniki. To samo dotyczy, jakości nasienia, pogarsza się ona, jeśli nasze plemniki są przegrzewane. Poza tym stają się one mniej ruchliwe i ich ilość maleje. Na podwyższenie temperatury mają wpływ czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Gdy chorujemy to zazwyczaj podnosi się temperatura naszego ciała, w takim przypadku plemniki tracą na witalności. Mało tego, stan taki może się utrzymywać jeszcze przez długie tygodnie po wyleczeniu. Dzieje się tak, ponieważ plemnik dojrzewa przez trzy miesiące, czyli na to, jakiego stanu jest aktualnie nasze nasienie mają wpływ czynniki fizyczne i chemiczne, jakie miały miejsce przez ten czas. Jeśli chodzi o czynniki zewnętrze to groźne są m.in. gorące kąpiele, zbyt częste wizyty w saunie, noszenie obcisłej bielizny, siedzący tryb życia, przebywanie w podwyższonej temperaturze. Są też takie grupy zawodowe, które mają obniżoną, jakość nasienia, mowa tu m.in. o kierowcach. Dowiedziono też badaniami, że partnerki takich kierowców znacznie później zachodzą w ciąże niż normalnie. Niebezpieczna jest jak wspomniałem obcisła bielizna zwłaszcza ta wykonana z syntetycznych tworzyw. Taki sam rezultat osiąga się w saunie i podczas gorących kąpieli. To właśnie stwierdzili Skandynawowie, tam panowie korzystający często z sauny mają gorszej, jakości nasienie. Ale nie zapominajmy o wyleganiu się na słońcu, to też jest przegrzewanie moszny i plemników. No i tak na koniec można przyjąć ze plemniki nie lubią wysokiej temperatury, czyli lata też. Ale czy tak jest na pewno? Przecież zaleca się kąpiele lecznicze, jako jeden ze sposobów na leczenie bezpłodności. Mało tego, bowiem latem statystycznie zostaje poczętych więcej dzieci niż o innych porach roku. Chyba, że naszym plemnikom sprzyja fakt, że słońce nas bardziej rozpręża a tym samym nasz popęd seksualny jest większy. Ruchliwość plemników można poprawić na przykład za pomocą L-karnityny, tak twierdzą włoscy uczeni. Panowie zażywający ten suplement mają nie tylko bardziej żywe plemniki, ale i ich ilość ulega zwiększeniu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://zapytaj.onet.pl/Category/004,010/2,820158,Co_jest_lepsze_podpaska_czy_tampon.html . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…