SenNa jakoś naszego snu wpływa wiele czynników. Począwszy od tego, jakie czynności wykonujemy przed snem, ale także temperatura w sypialni, która najlepiej jakby wynosiła w przedziale 18-20 stopni Celsjusza, ważny jest również materac, na którym śpimy. Dlatego wybierając materac do sypialni poświęćmy mu dużo czasu i uwagi, oraz skorzystajmy z rad ekspertów, którzy pomogą nam dobrać materac uwzględniając nas wzrost, wagę, wiek oraz dolegliwości kręgosłupa, jeśli nam jakieś dokuczają.

Pamiętajmy o tym, że źle dopasowany materac może spowodować bóle i uciski kręgosłupa oraz zaburzenia krążenia. Takie dolegliwości bardzo obniżają komfort naszego snu, czego konsekwencją jest to, że jesteśmy niewyspani i rozdrażnieni. W obecnych czasach wybór materacy jest ogromny, więc mamy, w czym przebierać. Począwszy od materacy sprężynowych, piankowych, lateksowych i wodnych mamy też do wyboru wypełniony łuską gryki. Tanina, która znajduje się w łuskach gryki ma właściwości przeciwzapalne, hamuje rozwój bakterii oraz roztoczy. Materac taki powinien zainteresować osoby cierpiące na alergię lub astmę. Co więcej specjaliści twierdzą, że łuski gryczane neutralizują działanie szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, które jest wytwarzane przez prawie wszystkie domowe urządzenia. Ważnym faktem jest również to, że materac z łusek gryczanek świetnie sprawuje się dla osób, które muszą leżeć, ponieważ zapobiega on odleżyną.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,637,johnsons-baby-oliwka-w-zelu-kwiatowa-swiezosc.html . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…