Gdy idziemy na badanie musimy odpowiednio się przed nim przygotować by wynik był miarodajny. Nie ważne, na jakie badanie masz skierowanie to są trzy złote reguły, których musisz przestrzegać. Nie zmieniaj trybu życia w ciągu kilku dni poprzedzających badania, nie zaczynaj ani nie kończ diety, jeśli pracowałaś to pracuj, jeśli siedziałaś w domu to siedź. Nie używaj nowych lekarstw, jeśli nie były one stosowane wcześniej.

Koniecznie na badanie udaj się z dotychczasowymi wynikami innych badań takich jak EKG czy USG. Warto zapytać lekarza przed badaniem czy nie Chiby zerknąć. Przed samym badaniem podczas oczekiwania siedź wygodnie, bowiem nerwowe chodzenie i oczekiwanie w ten właśnie sposób tez może mieć wpływ na wynik badania. Jeśli na badanie masz stawić się na czczo to znaczy, że nie można ani pić ani jeść, tym czasem większość pacjentów myli to i myśli ze dotyczy to tylko posiłków. Gdy zlecono ci przeprowadzeni badania EKG to znaczy, że lekarz chce ocenić zmiany zachodzące w sercu. EKG wysiłkowe pozwoli na ta samą diagnozę, ale podczas wysiłku. W tym drugim badaniu będziesz jeździć na stacjonarnym rowerku lub maszerować na bieżni. Aby badanie EKG wysiłkowe dało miarodajny wynik to na cztery godziny przed nim trzeba być na czczo i nie palić tytoniu. Wskazane jest założenie dresu, wygodnych butów. Gdy podczas badania wystąpią zawroty, bóle, duszności to natychmiast powiadom o tym lekarza. Kolejnym badaniem, na jakie możesz zostać skierowana jest Holter ciśnieniowy. Podczas tego badania próbuje się stwierdzić zmianę ciśnienia tętniczego w ciągu doby. Badanie to polega na noszeniu przez 24 godziny urządzenia, które co 15 minut będzie mierzyło ciśnienie i zapisywało wynik w pamięci. Na montaż urządzenia należy się zgłosić w luźnym ubraniu, które umożliwi montaż pod rękawem urządzenia pompującego i zapisującego dane. Przed gastroskopią należy na sześć godzin przed nic nie jeść i na cztery nic nie pić. W tym też dniu nie należy palić papierosów ani żuć gumy. Z kolei w przypadku rektoskopii, która ma na celu ocenienie dolnej części przewodu pokarmowego, należy an dwa dni przed badaniem zastosować dietę z dużą ilością płynów. W dniu poprzedzającym badanie należy wziąć jakiś środek na przeczyszczenie i pić dużo wody. Z kolei przed kolonoskpią na trzy dni nie wcześniej nie wolno jeść owoców i warzyw, nie wolno też pić soku z buraka ani pomidora. W dzień poprzedzający trzeba zastosować środek przeczyszczający, a w dniu badania trzeba być na czczo.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…