Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Otóż badacze dokonali zaskakujących odkryć podczas badania ubrań w sieciówkach. Okazało się, bowiem że duża część odzieży jest zakażona gronkowcem złocistym. Widać to było doskonale pod mikroskopem. Ale to nie wszystko, równie często występowały na nich wirusy i inne drobnoustroje chorobotwórcze. Znaleziono także ludzkie wydzieliny z nosa, gardła a nawet dróg rodnych. Obecne były też bakterie kałowe. Dlatego uważajmy w przebieralni a zakupione ubrania pierz w gorącej wodzie. Bakterie kałowe szczególnie mocno osiedlały się na spodniach i bieliźnie. Naukowcy twierdza też, że mogą one tam przeżyć nawet kilka dni. W przymierzalniach czeka na nas też grzyby a w śród nich łupież pstry. Jego objawem są różowe lub żółtobrunatne plamy na klatce piersiowej, tułowiu, szyi i głowie. Aby uniknąć zakażenia nie stawiaj nigdy bosych stóp w przebieralni, można też nosić ze sobą spray odkażający. Zagrożenie jest też ze strony świerzbowca. Jest to pierwotniak, który dość szybko rozprzestrzenia się pod skóra, powoduje przy tym ogromne swędzenie i wysypkę. Dlatego po zakupie bielizny nie noś jej od razu, wypierz ją i porządnie wypłucz.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachhttps://tipy.interia.pl/artykul_7404,co-jest-lepsze-podpaski-czy-tampony.html przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe Nasiona marihuany . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…