Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Każdego dnia mózg jest bombardowany tysiącem informacji i większość z nich musi odrzucić. To jak często nasza pamięć będzie nam plątała figle zależy przede wszystkim od kondycji psycho fizycznej naszego mózgu,. Wpływ na to ma, co najmniej kilka czynników. Po pierwsze stres i przemęczenie. Nasz mózg jest obciążany nie tylko bieżącymi sprawami, ale także danymi z informacją, co mamy zrobić jutro za tydzień i za rok. Terminy wizyt lekarskich, urodzin czy innych ważnych informacji są zapisywane w naszym mózgu. Przyczyną problemów mogą też być choroby takie jak depresja oraz niektóre leki. W większości przypadków wystarczy zmienić styl życia by poprawić proces zapamiętywania i odtwarzania. Dobrze się odżywiaj, jedz ryby, warzywa, zadbaj o wystarczająca ilość omega -3, magnezu, cynku i żelaza. Ryby morskie powinno się jeść minimum raz na tydzień a najlepiej dwa razy. Unikaj bogatych w tłuszcze i cholesterol mięs. Pamiętaj o odpowiednim dotlenieniu. Najlepszy będzie sport, jeśli nie masz czasu to przynajmniej wietrz pokój. Mózg musi się regenerować, dlatego śpij tyle ile domaga się twój organizm. Pomocna może być drzemka w ciągu dnia.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://f.kafeteria.pl/temat/f1/podpaski-czy-tampony-co-lepsze-p_4754128 . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…