cholesterol groznyStężenie cholesterolu rośnie wraz z wiekiem, jeśli jest go zbyt dużo to trzeba wziąć się za siebie, bo może to się źle skończyć. Ten tłuszcz związany jest też ze zbędnymi kilogramami, ale nie zawsze.

Wysoki cholesterol powstaje najczęściej w skutek diety obfitej w dużą ilość tłuszczy zwierzęcych. Szczególnie na uwagę zasługuje wieprzowina, kiełbasy, parówki, ser żółty, ciasta z kremem. To większość przypadków, ale są też takie, w których winne są geny. Osoby takie są szczególnie zagrożone i powinny one tłuszcze zwierzęce zastąpić roślinnymi. Ważne są też ćwiczenia kilak razy w tygodniu po 30 min., Jeśli to nie pomoże to są jeszcze leki przepisywane przez lekarza obniżające jego poziom. Poziom złego cholesterolu roślinie też w stresie, ponieważ metabolizm przyśpiesza, więc potrzebuje więcej LDL, czyli złego cholesterolu. Najbardziej przeciwstawna wysokiemu poziomowi cholesterolu dietą jest tak zwana dieta śródziemnomorska. Jest ona szczególnie bogata w tłuszcze roślinne. Zauważono też, że korzystnie wpływa picie czerwonego wina. Warto też masło zastąpić dobra margaryną ze sterolami roślinnymi. Z jadłospisu trzeba całkowicie wyeliminować wieprzowinę i podroby. Postaw na ryby i chudy drób. 

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe sterydy cennik . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…