bluszcz leczyBluszcz możemy spotkać w ogrodach, jest efektowną ozdobą, która przez cały rok jest zielona.

Ale jest też ceniony ze względu na swe walory przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Bluszcz mimo tego, że jest roślina trująca to ma właściwości lecznicze niektórych schorzeń. Wszystko dzięki bogactwu i różnorodności składników, jakie się w nim znajdują. Wszystkie substancje w nim zawarte są wykorzystywane w lekach i kosmetykach. Po pierwsze zwalcza on doskonale cellulit dzięki flawonoidom i rutynie. Substancje te przyczyniają się do rozbicia tkanki tłuszczowej. Roślina ta wspiera lecenie infekcji intymnych. Warto, zatem do higieny intymnej stosować preparat z wyciągiem z bluszczu, jeśli tylko zacznie nam dokuczać swędzenie czy pieczenie miejsc intymnych. Saponiny zawarte w tej roślinie maja działanie antyseptyczne i zmiękczające naskórek. Dzięki temu zmniejszyć można łojotok skóry głowy. Ekstrakt z liści tej rośliny sprawdza się też przy walce z trądzikiem. Odbywa się to poprzez regulację wydzielania sebum. Kosmetyki z tym wyciągiem zlikwidują też błyszczenie się skóry przy cerze tłustej. Napar z bluszczu pomoże kobietom podczas miesiączki. Substancje w nim zawarte łagodzą też kaszel i oczyszczają oskrzela. Dlatego też wyciąg z bluszczu znajdziemy w wielu pastylkach do ssania czy w syropach zalecanych przy nieżycie układu oddechowego. 

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachKamica Żółciowa przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe granulator tworzyw sztucznych . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…