Szampon dla dzieciGdy nasze dziecko ciągle narzeka że nie lubi myć głowy bo ciągle go szczypią oczy mimo stosowania rożnych specjalnych szamponów, warto się zastanowić nad zrobieniem własnego ziołowego szamponu.

Preparaty takie są nadzwyczaj łagodne i skuteczne, wzmacniają one włosy naszych najmniejszych pociech. Jeśli mamy taką potrzebne to możemy je stosować nawet co drugi dzień bez obaw że tak częste stosowanie będzie miało jakieś uboczne skutki. Przy myciu włosów szamponami ziołowymi należy tylko pamiętać by zawsze dokładnie spłukać włosy. Fajnym i przynoszącym efekty sposobem na spłukiwanie jest dodanie naparu z rumianka do letniej wody którą będziemy spłukiwać włosy. Szampon z rumiankiem Jest to jeden z najczęściej stosowanych szamponów u naszych dzieci. Suchy rumianek możemy zakupić w sklepie zielarskim, dotyczy to także wszystkich przedstawionych w artykule ziół. Aby przygotować szampon bierzemy łyżkę suszonego rumianku i zalewamy go dwiema szklankami wrzątku. Czekamy aż ostygnie i przecedzamy go. Następnie odlewamy trzy łyżki powstałego naparu i łączymy go z żółtkiem oraz dodajemy kilka kropel oliwki dla dzieci. Wszystko razem mieszamy i nanosimy na główkę dziecka. Następnie lekko masujemy skórę i włosy. Następnie płuczemy letnią wodą do której wcześniej dodajemy pozostały w wcześniejszy etapie zaparzony rumianek. Szampon lipowy Bierzemy trzy łyżki suszonych kwiatów lipy oraz jedną łyżkę suszonej mydlnicy lekarskiej, następnie zalewamy to ośmioma szklankami wody. Całość stawiamy na kuchni i doprowadźmy do wrzenia. Po zagotowaniu zmniejszamy ogień i trzymamy na nim jeszcze przez dziesięć minut, pod przykryciem. Jeśli wody ubyło podczas gotowania należy uzupełnić jej poziom. Powstały napar przecedzamy przez gazę. W ten sposób mamy dwa litry płynu którym powoli polewamy główkę dziecka, jednocześnie masując. Proces ten powinien trwać kilka minut dla osiągnięcia jak najlepszych efektów. Pamiętajmy o spłukaniu włosów letnią woda. Szampon z siemienia lnianego Siemię lniane kpimy w aptece, sklepie zielarskim ale i w większości większych sklepów spożywczych. Jest ono często dodawane do pieczywa zamiast ziaren słonecznika czy dyni. Bierzemy dwie łyżki siemienia zmielonego wsypujemy do rondelka i zalewamy litrem wody. Doprowadźmy do wrzenia. Następnie odcedźmy przez gazę po ostygnięciu. Powstałym wyciągiem polewamy główkę dziecka jednocześnie masując. Mycie Tym szamponem podobnie jak poprzednim powinno trwać kilka minut, po zakończeniu spłukujemy letnią woda. 

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe poradnia psychologiczna warszawa . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…