Wrzody żołądka zwykle odzywają się jesienią, wywołane są przez bakterię Helicobacter pylori. Można być nosicielem tego mikroba i nigdy nie zachorować. Osoby z wrzodami skarżą się na częsty ból żołądka, mdłości, wzdęcia, zgagę i odbijanie. W takim przypadku warto udać się do lekarza. Dzięki temu nie tylko lepiej się poczujemy, ale i pozbędziemy się choroby. Jeśli chcesz pozbyć się objawów to po pierwsze usuń z jadłospisu wszystkie potrawy, które mogą drażnić śluzówkę żołądka.

Mowa tu o tłustych daniach mięsnych, przetworzonej żywności i razowym pieczywie. Podobnie z cytrusami gdyż pobudzają one produkcję soków żołądkowych. Warto też wprowadzić kila zasad, co do żywienia. Po pierwsze jedz regularnie, ale małe porcje. Staraj się jeść dużo produktów z witaminą C, bo hamuje ona rozwój bakterii. Staraj się też unikać gorących posiłków i potraw. Są też różne sposoby na łagodzenie objawów. Pierwszym jest kleik z siemienia. Ma on specjalną konsystencję, dzięki czemu pokrywa wnętrze żołądka ochronną warstwą. Dobre są też ziołowe napary. Zioła powinny zawierać garbniki – wtedy będą skuteczne. Wielu osobom pomaga też sok z aloesu i migdały. Warto też wspomnieć o czynnikach szkodliwych niezwiązanych z dietą. Przy wrzodach żołądka najlepiej zrezygnować z paleni, nie wolno też nadużywać leków, alkoholu i kawy.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…