komary i meszkiSą takie owady które żywią się krwią, dlatego latają one za nami i skutecznie zatruwają nam życie na urlopie. Ukąszenia są szczególnie niebezpieczne dla alergików, dla tych osób każde ukłucie owada może być bardzo niebezpieczne.

Jad który jest produkowany przez owady składa się z wielu substancji chemicznych które mogą nas uczulać. Reakcja organizmu na ukąszenie owadów takich jak osy, pszczoły, szerszenie jest wynikiem nadwrażliwości organizmu osoby ukąszonej na toksyny. Pojawiają się obrzęki warg, twarzy, miejsca ukąszenia, pokrywka. Najgroźniejsza jest utrata przytomności i duszność. Są takie przypadki że podczas pierwszego użądlenia nie ma większych objaw alergii, to często usypia naszą czujność, jednak przy kolejnym ataku może już być inaczej. U osób nie uczulonych pojawia się ból w miejscu ukąszenia, rumień, opuchnięcie, objawy te mijają po kilku godzinach. Muchy i meszki wabi nasz oddech, a szczegółowo mówiąc zawarty w wydychanym powietrzu dwutlenek węgla. Owady te nacinają skórę i w tym miejscu zlizują kropelkę krwi. Naukowcy twierdzą że much SA bardziej agresywne w zamkniętych pomieszczeniach ponieważ cierpią na klaustrofobię. W miejscu ukąszenia można zastosować okład schładzający, najlepiej z lodu. Jesi chodzi o meszki to są one nadzwyczaj drażniące. W ich ślinie znajduje się substancja drażniąca która po ukąszeniu roznosi się po całym organizmie. Kilka ukąszeń nie powinno nam zaszkodzić, ale przy ich większej ilości anglezy udać się do specjalisty. W efekcie większej ilości jadu może utrzymywać się swędzenie i opuchlizna. Nie wolno drapać miejsc ukąszeń ponieważ wtedy się gorzej goją i można w ten sposób doprowadzić do komplikacji. Miejsca po ukąszeniu meszek warto zdezynfekować. Skuteczną metodą jest posmarowanie skóry olejkiem waniliowym. Następnymi drażniącymi i kłującymi owadami są komary. Najczęściej jako swoje ofiary wybierają osoby aktywne, w czasie lub zaraz po wysiłku fizycznym. Ukąszenia te nie są groźne dla zdrowia ale bardzo dokuczliwe. Wykrywają one ofiary ze znacznej odległości na podstawie wydzielanego dwutlenku węgla oraz podwyższonej temperatury niż ma otocznie. W ślinie komara znajduje się substancja która rozrzedza krew oraz powoduje swędzenie. Po ukąszeniu powstaje bąbel - swędzący a czasem opuchlizna. Miejsce ukąszenia najlepiej posmarować preparatem chłodzącym który przyniesie nam ulgę. W aptece dostaniemy odpowiednie środki. Nie zapomnijmy o preparatach odstraszających owady podczas urlopy, szczególnie nad wodą i w lasach.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…