Rozwój medycyny idzie cały czas do przodu dając nowe możliwości leczenia i zapobiegania. Podobnie jest z endometriozą, do walki z tą chorobą wystawiono hormony i mikrokamerę. Przy tej dolegliwości skuteczny jest lek zawierający odpowiednik progesteronu o nazwie diegonest. Lek ten łagodzi ból i zmniejsza ogniska choroby.

To czy lek ten może być zastosowany w twoim przypadku stwierdzi lekarz. Lek może być używany nawet przez 15 miesięcy a jego efekty będą się utrzymywały jeszcze przez pół roku. Stosunkowo nowa jest też laparoskopia. Podczas zabiegu chirurg wykonuje nacięcia i wprowadza do jamy brzusznej niewielką kamerę. Potem za pomocą małych narzędzi jest usuwana błona śluzowa z zaatakowanych miejsc. Przy endometriozie cały czas najważniejszy jest prawidłowy plan leczenia, ustalony indywidualnie pod daną pacjentkę ogniska chorobowe często są rozsiane po całym organizmie, tym samym jest ona trudna do zdiagnozowania. W diecie postaw na warzywa kapustne, które mają zdolność obniżania poziomu estrogenu. Zwiększona jego produkcja jest jedną z przyczyn powstawania tytułowej choroby.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…