rotawirusy
Rotawirusy atakują one najczęściej w okresie jesienno zimowych, choć ryzyko zachorowania jest przez cały rok. Pojęcie rota wirusa jest mało znane choć co to jest grypa żołądkowa wie już chyba każdy. Jednak to tylko nazwa bowiem z grypa ta choroba ma niewiele wspólnego. Rotawirusy odpowiedzialne na problemy żołądkowe podzielono na siedem grup.

Choroba jest najbardziej niebezpieczna dla dzieci, ale nie jeden starszy może mieć jej gwałtowny przebieg. Rotawirusy Przenosza się drogą kropelkowa, czyli możemy się zarazić poprzez przebywanie w rejonie chorego. Jednak zakażenie może się tez odbyć poprzez drogę pokarmową np. poprzez zakażone jedzenie czy też picie używanie nie umytych naczyń. Objawy nasilają się z każdą godzina i następują w kilka godzin po zakażeniu, należy do nich biegunka oraz wymioty. Następnie powstaje gorączka która może osiągnąć nawet 40 stopni. Czasem do pojawia się też kaszel, katar i inne objawy przeziębieniowe, jednak występują one tylko u około 20 - 30 procent chorych. Na tę chorobę nie ma lekarstwa. Musimy ja przejść, gorączkę należy obniżać lekami przeciwgorączkowymi. Chory powinien przebywać w łóżku i przyjmować jak najwięcej płynów, chodzi o to by uzupełniać te tracone podczas biegunki i wymiotów. Wskazane są tez probiotyki czyli lacidofil, lakcid.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…