tarczyca chrorobyChoroby tarczycy dla kobiet mogą okazać się bardzo groźne. Chora tarczyca może zaburzyć cykl miesiączkowy, obniżyć płodność, utrudnić donoszenie ciąży oraz może stać się przyczyną wad wrodzonych płodu.

Ale oprócz tego dolegliwości tarczycy mogą wpłynąć niekorzystnie na wygląd kobiety. Jeśli kobieta cierpi na niedoczynność tarczycy to zaczyna tyć mimo prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dodatkowo włosy stają się cienkie, suche, łamliwe, paznokcie kruche, skóra cienka, blada i sucha. Przy nadczynności natomiast nadmiernie wypadają włosy, paznokcie są miękkie, skóra cienka, delikatna i wilgotna. Nadczynność tarczycy może również przyśpieszyć proces dojrzewania, czego konsekwencją jest pojawienia się pierwszej miesiączki w 9 roku życia. Natomiast niedoczynność tarczycy może przynieść odwrotne konsekwencje czyli opóźnić proces dojrzewania i zatrzymać wzrost. W czasie miesiączki niedoczynność tarczycy bywa przyczyną obfitych krwawień, które prowadzą do anemii. Natomiast niedoczynność w tym przypadku powoduje skąpą miesiączkę, rzadkich krwawień, a nawet ich braku.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…