abcMężczyznom jak i kobietom równie zależy na dobrym wyglądzie. Jednak panowie jeszcze nie do końca potrafią zadbać o urodę. Na rynku coraz więcej pojawia się kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn.

Co jednak nie zmniejsza problemu lecz powoduje jego wzrost, ponieważ panowie nie orientują się w tych wszystkich „mazidłach”. Ale każdy mężczyzna powinien mieć kilka niezbędnych kosmetyków, które umożliwiają prawidłową pielęgnację i pomogą zaradzić najczęstszym problemom urodowym. Większość mężczyzn przy porannej toalecie sięga po maszynkę do golenia by pozbyć się zarostu. W czasie takiego zabiegu skóra narażona jest na podrażnienia. Dlatego warto by było sięgnąć po piankę lub żel do golenia zawierający składniki które nawilżą skórę i podziałają kojąco. Ważne jest to by po nałożeniu kosmetyku chwilkę odczekać by zdążył on zmiękczyć zarost, wówczas ryzyko podrażnienia będzie mniejsze. Po goleniu koniecznie zatosuj krem lub mleczko nawilżające, które mają właściwości dezynfekujące a zarazem łagodzące. Jeśli używasz wody toaletowej to ważne by nie zawierała alkoholu, który wysusza naskórek. Jeśli do mycia twarzy używasz mydła to zmień je koniecznie na żel lub piankę do mycia twarzy, która równie dobrze zadba o czystość twojej twarzy, a dodatkowo nie naruszy jej warstwy ochronnej i nie zmieni jej odczynu pH, w przeciwieństwie do mydła. Należy również pamięta co tym by po całym dniu również zadbać o skórę twarzy. Po jej umyciu należy nałożyć odrobinę kremu.


Obecnie są dostępne lekkie emulsje lub preparaty żelowe, które szybko się wchłaniają nie pozostawiając tłustej warstwy. Dobrze by dodatkowo zawierały substancję zwalczające drobne rodniki oraz witaminę C i E, krzem, bioflawonoidy. Natomiast rano warto byłoby posmarować twarz kremem który zawiera filtr przeciwsłoneczny. Każdy dbający o siebie mężczyzna powinien mieć dobry dezodorant pod pachy i do stóp. I to jest jeden z najważniejszych kosmetyków, które powinien mieć każdy facet. Panowie, którzy pocą się intensywnie najlepszy będzie antyperspirant, który blokuje aktywność gruczołów potowych, czasem nawet na dłużej niż dobę. Którzy by nie chciał mieć zawsze burzy włosów na głowie. Za postępującą utratę włosów najczęściej winę ponosi testosteron a właściwie jego pochodna DHT, który działa na mieszki włosowe i sprawia, że zamiast mocnych włosów zaczynają one produkować one słabsze i cieńsze. Do najskuteczniejszych środków blokujących wypadnie włosów i pobudzających ich odrost jest finasteryd, to związek blokujący przemianę testosteronu w DHT. Taka kuracja jest długotrwała i bardzo kosztowna. Ale są również inne preparaty hamujące wypadnie włosów takie jak toniki czy fluidy do wcierania, które najlepiej stosować łącznie z szamponem poprawiającym ukrwienie skóry głowy.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…