charakter pismaCharakter pisma, jaki posiadamy jest unikalny i niepowtarzalny w całym świecie. Każda postawiona przez nas litera odzwierciedla nasz stan psychiczny i fizyczny. Za nasze pismo odpowiada pień mózgu i część kory mózgowej.

Dlatego analizując kształt liter można przewidzieć pewne choroby. W obecnych czasach trwają badania nad nową gałęzią medycyny, którą się nazywa grafologią medyczną. Choroby serca i wszelkie choroby kardiologiczne doskonale można odczytać z naszego pisma. Badania wykazały, że charakter pisma osób w pełni zdrowych, jaki i tych chorych jest całkowicie odmienny. Jeśli nasze serce ma skurcze dodatkowe to w momencie trzymania długopisu w ręce doskonale SA one uwidaczniane na kartce papieru nawet jak trwają tylko ułamki sekund. Wtedy na kartce z pismem można znaleźć tak zwane kropki spoczynkowe. Dlatego najprościej mówiąc u takiej osoby często pojawiają się kropki tam gdzie nie powinno ich być, na przykład nad literą i mogą być dwie albo pojawiać się nad górną częścią liter takich jak a lub e. Pamiętajmy, że takie zachowanie nie oznacza choroby w stu procentach a wynikiem stawiania takich kropek może być po prostu przemęczenie. Nasz charakter pisma może nam także pokazać czy ilość tlenu w naszej krwi jest odpowiednia. Są sytuacje, gdy do naszego mózgu dociera krew niewłaściwie dotleniona, dzieje się tak na przykład wtedy, gdy znajdujemy się na znacznej wysokości podczas wspinaczki wysokogórskiej lub gdy po prostu wypalimy za dużą ilość papierosów. Taki stan wywołuje zaburzenia układu nerwowego. W takim stanie litery stają się mniej wyraźne, nierówne. Podobne efekty mogą przynieść okresowe napady duszności. Osoby nastawione do życia optymistycznie, które lubią ruch często pochylają litery w prawo. Można też stwierdzić, że znacznie częściej one zużywają przybory do pisania, ponieważ zbyt mocno dociskają długopis czy ołówek do kartki. Można też rozpoznać litery, które są stawiane przez osoby lękliwe, wtedy zaobserwujemy, że występują one skulone, pomniejszone. Chwile dużego stresu też odzwierciedlają nasz charakter pisma. W takich momentach może on drastycznie ulegać zmianie. Naukowcy sądzą, że w przyszłości analizując pismo będzie można zidentyfikować choroby, które występują u pacjenta, lub też prewencyjnie wykryć skłonność do ich występowania. Za pomocą analizy naszego pisma można także rozpoznać chorobę Parkinsona. Osoby, które na nią cierpią piszą wolniej i staranniej, a stawiane przez nich litery stają się coraz mniej wyraźne. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że rysownie na kartce różnych wzorków, obrazków podczas zebrań poprawia koncentrację i stymuluje twórcze myślenie.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7387,johnsons-baby-oliwka-dla-dzieci.html . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…