Nadciśnienie W ostatnim czasie sporo się dzieje, być może ostatnie badania spowodują, że zmienią się metody leczenia nadciśnienia. Nadciśnienie tętnicze krwi jest postrzegane obecnie, jako jedna z wielu chorób cywilizacyjnych.

Mimo tego, że choroba ta jest znana od wielu lat to tak naprawdę specjaliści za dużo o niej nie wiedzą. Jednak w światku medycznym zawrzało, ponieważ pojawił się fakty, od których zawrzało. Zauważono, bowiem że te same komórki, które chronią nasz organizm mogą także być zaczątkiem nadciśnienia. Okazało się, że bardzo ważną rolę w tym procesie pełnią limfocyty T, są to chyba najważniejsze ciałka obronne naszego ciała. Okazało się, bowiem że limfocyty T zaczynają się zachowywać dość agresywnie w momencie infekcji czy też szczepienia. Wtedy w naczyniach zostają uwolnione białka, cytokiny a to sprzyja miejscowym stanom zapalnym. To wszystko razem może doprowadzić do nadciśnienia. Dlatego ważne jest kontrolowanie limfocytów T, tylko, że one będą jednocześnie obniżać naszą odporność, ale jednocześnie zyskamy szansę na zatrzymanie postępu. Inni badacze z kolei twierdzą, że nadciśnienie wcale nie dotyczy tętnic a mózgu. Specjaliści ci zlokalizowali w naszym mózgu substancję o tajemniczej nazwie JAM-1, odpowiada ona za wychwytywanie białych krwinek. W rezultacie takiego działania występują stany zapalne i niedotlenienie mózgu. I tu od razu wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest podanie preparatu, który ograniczy stan zapalny i zwiększy przepływ krwi przez mózg. Wydaje się, że powinny one pomóc wielu pacjentom, szczególnie tym, na których nie działają inne leki. Wiadomo też ze w pewnych firmach trwają prace nad wyprodukowanie leku, który by neutralizował angiotensynę, jest to hormon odpowiedzialny za Skórcz naczyń krwionośnych. Nadciśnienie jest zmorą pan po menopauzie, ponieważ zanika w ich organizmie odpowiedni poziom estrogenów. Jeszcze jakiś czas temu ciśnienie w granicach 120 a 139 było uważane za przednadciśnieniowe. Teraz wiemy, że ciśnienie z przedziału 140/90 należy już leczyć farmakologicznie. Według badań, bowiem okazało się, że już właśnie taka jego wartość poprowadzi do obumierania substancji białej mózgu. Zaczyna się ten proces w płatach czołowych a one SA odpowiedzialne za emocje, szybciej dochodzi też do demencji. W nadciśnieniu ważna jest dieta, nawet, jeśli nie cierpimy na nadciśnienie to w naszym menu powinna się znaleźć papryczka Chili, rosół, kakao, jogurt sojowy, jagody, arbuzy. Te ostatnie zawierają L-cytrulinę, która usprawnia tętnice i obniża ciśnienie.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…