aktywnosc fizycznaAktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego całego organizmu i dobrego samopoczucia. Ciągle Ci się wydaje, że masz za mało czasu na ruch – to nie prawda! Jest wiele okazji, by w prowadzić w ruch swoje mięśnie.

Gdy pogoda za oknem jest sprzyjające najlepiej wyjść na powietrze, jeśli jednak jest brzydko ćwicz w domu. Warto pamiętać o tym, że twoja aktywność fizyczna była regularna i systematyczna. Jeśli chcesz pozbyć się nagromadzonych zasobów tłuszczu to musisz ćwiczyć co najmniej 45 minut dziennie, bo dopiero po 30 minutach treningu zaczynasz spalać tłuszcz. Dla zdrowia natomiast wystarczy jak będziesz ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 30 minut. Taka częstotliwość ćwiczeń pozwala zachować kondycję, oddala ryzyko chorób serca, w tym zawału, osteoporozy, cukrzycy typu II i nadciśnienia tętniczego. Pamiętać, że ćwiczenie w grupie bardziej motywuje do działania, oraz to szansa na to, że twój zapał nie minie tak szybko. Aktywność fizyczna to zdrowie dla każdego.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…