Krztusiec - leczenieOstatnia poważna epidemia krztuśca miała miejsce w naszym kraju w latach 50 ub. Potem została ona szybko opanowana, bo wprowadzono obowiązek powszechnych szczepień. Dziś widać nowe ogniska zachorowań, m.in. w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest tam obowiązek szczepienia dla kobiet ciężarnych. W zeszłym roku krztusiec dał o sobie znać także w Stanach. W naszym kraju jest rejestrowane, co roku jakieś 3000 zachorowań.

Szczepionkę przeciw krztuścowi podaje się w wieku 2 lub 3 lat i jeszcze trzy razy w ciągu dwóch lat. Ale gdy dziecko ma już 14-16 lat to znowu staje się podatne an tą chorobę. Powinno się, zatem przeprowadzać zastrzyk przypominający, co dziesięć lat. Trzeba chronić nie tylko nas al. I przebywające w naszym towarzystwie niemowlęta. Szczepionka nie może być podawana wcześniej jak po drugim miesiącu życia. Krztusiec inaczej bywa nazywany kokluszem, jest jedną z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych. Wskaźnik podatności na zachorowanie wynosi nawet 90%. Wystarczy by chory kasnoł lub kichnąłby w powietrz znalazły się tysiące zarazków. Zaczyna się do kataru i stanu podgorączkowego, potem dochodzi łzawienie, dlatego często brany jest za przeziębienie lub grypę. Ryzyko choroby istnieje zawsze niezależnie do wieku.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe http://kobiecatajemnica.pl/ . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…