bunt jelit - niestrawnośćJeśli w twoim brzuchu zaczęła się rewolucja to musisz działać szybko i stanowczo, inaczej może dojść do większych problemów. Niestrawność – tym słowem określamy zbiór różnych objawów takich jak uczucie pełności, jeszcze w trakcie jedzenia, które uniemożliwia skończenie jedzenia posiłku.

Do tego dochodzi pieczenie, odbijanie się, uczucie pełności i ciężkości. Mogą emu towarzyszyć nudności i wzdęcia. Ale skąd bierze się taki stan? W niektórych przypadkach jest ona skutkiem choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Może też być winny refluks żołądkowo-jelitowy. Dochodzi do tego, gdy w części strawione już jedzenie cofa się do przełyku. Problem może też tworzyć trzustka lub problemy z przepływem żółci. Winny może też być nowotwór znajdujący się w obrębie przewodu pokarmowego. Albo może się on znajdować gdzieś indziej, ale uciskać na przykład na jelita. Czasem nie można znaleźć przyczyny, wtedy najczęściej uważa się, że winna jest pewna część żołądka – odźwiernikiem. W niektórych przypadkach trzeba wspomóc się lekarzem, trzeba to zrobić natychmiast o ile oprócz normalnych objawów chory ma też bóle, które nie ograniczają się tylko do nadbrzusza. Tak samo, jeśli towarzyszą niestrawności poty, duszność, promieniujący ból szyi, żuchwy, ramienia. Wszystkie te objawy mogą świadczyć o zawale serca. Jeśli do wymiotów dochodzi często a dodatkowo pojawia się w nich krew to też nie ma, na co czekać, jeśli traci się na wadze, nie ma apetytu i ma problemy z przełykaniem to też konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana. Powodem do wizyty może też być oddawanie czarnych, smołowatych lub też bardzo jasnych stolców, oba te objawy świadczą o problemach z wyższej półki. Nawet, jeśli masz zwykłe objawy niestrawności, a one utrzymują się ponad dwa tygodnie to też lekarz jest nieunikniony. Zleci on wykonanie dodatkowych badań takich jak USG i RTG przewodu pokarmowego. Wykonuje się też badanie krwi i stolca oraz gastroskopie. W leczeniu stosuje się leki rozkurczające, zmniejszające wydzielanie soku żołądkowego a czasem nawet małe dawki środków antydepresyjnych. Jeśli winne są bakterie to choremu podaje się odpowiednie antybiotyki. Gdy udasz się do lekarza to musisz dokładnie lekarzowi opisać objawy oraz zażywane leki. Niektóre z leków nawet te bez recepty, potrafią nasilać się objawy niestrawności. Jeśli masz przepisane leki przeciwzapalne, które musisz zażywać to rób to po posiłku. Czasem można pozbyć się niestrawności, gdy zamiast trzech dużych posiłków będziesz jeść pięć mniejszych. Unikaj też zbyt dużej ilości tłuszczu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://mamotoja.pl/bangla/johnson-amp-johnson/johnsons-body-care-balsam-do-ciala-24-hour-moisture-z-ekstraktem-z-miodu . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…