Zadyszka może zdarzyć się nawet najzdrowszemu. Napady duszności mogą być objawem groźnej choroby a w określonych sytuacjach może to być nawet zagrożenie dla życia. Większość osób lekceważyć takie sygnały, po prostu na chwilę siada by złapać oddech. Jednak nie wolno lekceważyć takiego stanu i trzeba się skontaktować z lekarzem by zlecił on badania. Dokładne zdiagnozowanie nie jest łatwe i może być konieczne wykonanie wielu różnych badań obrazowych i laboratoryjnych. Duszności często może towarzyszyć ból w klatce piersiowej, świszczący oddech oraz silny kaszel z odksztuszaniem. Najczęściej napady duszności SA powodowane przez choroby układu krążenia, układu oddechowego oraz niedokrwistość. Często powodem duszności jest niewydolność serca, wtedy też pojawia się uczucie zmęczenia, uczucie ciężaru w prawym podbrzuszu. Typowym objawem dla niewydolności serca jest występowanie duszności w noc, która ustępuje jak chory zmieni pozycję na siedzącą. Czasem, jako problemy z oddychaniem chory opisuje bóle wieńcowe przy dusznic bolesnej. Chodzi o bóle, które pojawiają się, gdy zapotrzebowanie mięśnie sercowego na krew i zawarty w niej tlen jest większe niż wydolność tętnic. W takim wypadku najczęściej winne są skutki miażdżycy. Niewydolność serca jest bardzo poważną chorobą, w większości przypadków wymagane jest wtedy leczenie szpitalne. Ważne jest też przyjmowanie regularne leków po wyjściu ze szpitala. Duszności mogą tez być związane z zaburzeniami rytmu serca. Najczęściej towarzyszy mu kołatanie, przyspieszenie czynności i zawroty głowy, może dochodzić nawet do omdleń. Metody leczenia zależne są od wielu czynników. Najczęściej bierze się charakter zmian rytmu serca. W leczeniu najczęściej stosuje się leki farmakologiczne, ale czasem konieczne jest zastosowanie impulsów elektrycznych, które będą stymulowały serce do odpowiedniej pracy. Warto też wspomnieć, w jaki sposób unikać chorób układu krążenia, które są zwiastunem napadów duszności. Po pierwsze trzeba walczyć z miażdżycą, trzymać poziom cholesterolu na dobrym poziomie, zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych, jeść chude mięso, ryby, warzywa, owoce. Bardzo dobra jest dieta śródziemnomorska. Jeśli masz nadwagę to musisz się jej pozbyć, rzucić palenie i nie nadużywać alkoholu. Ważny też jest ruch. Gdy już choroba się rozwinęła to trzeba ją zwalczać w kontakcie z lekarzem. Napad duszności może też być wywołany przez astmę, choroba ta może się pojawić w każdym wieku.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…