AkromegaliaAkromegalia jest chorobą najczęściej atakującą ludzi w średnim wieku, jest ona wywołana przez nadmiar hormonu wzrostu. Dlatego występuje wtedy gdy nasz organizm zakończył już proces wzrostu. Przyczyną jej powstania jest guzek ważnego fragmentu mózgu który odpowiada za poziom hormonów w naszym organizmie.

AlergiaWiosna to dla wielu osób najpiękniejsza pora roku, ale nie dla alergików. To właśnie w tej porze roku dochodzi najczęściej do podrażnień, swędzenia skóry, nosa, gardła i spojówek oczu, co najczęściej objawia się ciągłym wodnistym katarem, kichaniem i łzawieniem czyli alergii. Na skórze alergika może pojawić się wysypka czy pokrzywka. W tym czasie również pogarsza się zmysł węchu i smaku a pod oczami pojawiają się ciemne cienie.

AlgodystrofiaJeśli w przeszłości miałeś uraz nerwu obwodowego to uważaj, ponieważ istnieje ryzyko że dotknie cię algodystrofia. Jest ona bardzo uciążliwa, ponieważ sprawia ból podczas tak prostych czynności jak zakładanie ubrania czy mycie się. Zacznijmy od objawów algo dystrofii. Podstawowym objawem jest silny i stały ból, który wraz z czasem zamiast słabnąć to narasta. Do tego często tworzy się obrzęk. Czujemy ból w kończynie górnej, w całej lub tylko w jej części.

Artretyzm - RZSReumatoidalne zapalenie stawów, czyli RZS to właśnie artretyzm zwany też gośćcem przewlekle postępującym. Szacuje się, że w Polsce jest ponad dwa miliony chorych, trzy krotni więcej kobiet niż mężczyzn.

astma wysiłkowaSą takie osoby, u których podczas wysiłku bardzo szybko dochodzi do duszności. Jest to choroba nazywana astmą wysiłkową. W tej astmie podobnie jak w innych jej odmianach dochodzi do wywołania kaszlu, duszności, świszczącego oddechu itd. W naszym przypadku winne jest męczenie się i kiepska kondycja.

choroby tarczycyWedług szacunków endokrynologów zaburzenia czynności tarczycy ma co piąty Polak, z tym że większość z nas nie jest tego świadoma. Problem leży w tym, że większości z nas nie przychodzi do głowy by badać regularnie tarczycę, bo wydaje nam się ona mało istotna.

Choroby wątrobyWątroba to nasz największy organ, który przypomina fabrykę chemiczną. Filtruje ona związki wchłonięte z przewodu pokarmowego oraz te, które są uwalniane do krwi z innych narządów i układów. Jedną z chorób wątroby jest jej niewydolność. Jest to stan, w którym organ ten częściowo lub całkowicie jest niezdolny do funkcjonowania.

Choroby żyłW większości przypadków w codziennym życiu nogi są na dole a pompa tłocząca krew na górze. Zatem trudno pompować krew z powrotem do góry, gdy tylko pojawiają się jakieś problemy ze ściankami żył to natychmiast uwidaczniają się one na powierzchni skóry. Problemy żylne występują częściej u mężczyzn niż u kobiet i w wieku między 30 a 60 rokiem życia. Najczęstszym zaburzeniem są żylaki. Skarży się na nie, co piąta kobieta.

EmbolizjaGdy lekarz wykryje mięśniak u ciebie to nie wpadaj od razu w panikę ponieważ są mięśniaki małe i duże. Te pierwsze są wielkości ziarnka grochu te drugie nawet grapefruita. Pamiętaj mięśniak to nie rak, te które zostały wykryty w macicy są łagodnymi guzkami. Twór ten jest zbudowany z tej samej tkanki co narząd. Statystyki mówią e tylko jeden procent spośród wszystkich mięśniaków staje się złośliwy.

Grypa leczenieCzy naprawdę grypa jest groźna? Sama grypa się, ale powstałe przez nie wyleczenie grypy powikłania jak najbardziej. Występują one najczęściej tydzień lub dwa po ustąpieniu objawów grypy. Zdrowa osoba nagle dostaje dreszczy, bolą różne części ciała, często pojawia się silny kaszel i wymioty. Winnym przypadku powikłaniem może być zapalenie mięśnia sercowego i to jest już groźne dla życia.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe h&m . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…