Choroby żyłW większości przypadków w codziennym życiu nogi są na dole a pompa tłocząca krew na górze. Zatem trudno pompować krew z powrotem do góry, gdy tylko pojawiają się jakieś problemy ze ściankami żył to natychmiast uwidaczniają się one na powierzchni skóry. Problemy żylne występują częściej u mężczyzn niż u kobiet i w wieku między 30 a 60 rokiem życia. Najczęstszym zaburzeniem są żylaki. Skarży się na nie, co piąta kobieta.

Co dziesiąta zaś cierpi z powodu przewlekłej niewydolności żylnej o różnym stopniu nasilenia. Zaburzeniom tego typu sprzyja częste stanie, siedzenie, nadwaga, chodzenie w butach an wysokich obcasach oraz zbytnie opalanie na słońcu. Żylaki nie tylko są nieestetyczne, ale też powodują ból, obrzęki i uczucie ciężkich nóg. Opuchlizna pojawia się zwykle rankiem i znika po nocnym wypoczynku. Wtedy na nogach widać zgrubiałe, twarde żyły. Zalegająca krew w żyłach może stanowić doskonałą pożywkę dla bakterii i może doprowadzić do przewlekłej niewydolności żylnej. Przewlekła niewydolność żylna powstaje na skutek problemów z powrotem krwi żylnej z nóg do serca. Najczęstsze obawy choroby to obrzęki w okolicach kostek, bóle w łydkach, uczucie ciężkości. Jeśli tylko pojawia się u ciebie problemy żylne to udaj się do flebologa.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachhttps://www.papilot.pl/ginekolog/podpaska-kontra-tampon-obalamy-mity,9949,1 przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe Eludril płukanka . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…