AlergiaWiosna to dla wielu osób najpiękniejsza pora roku, ale nie dla alergików. To właśnie w tej porze roku dochodzi najczęściej do podrażnień, swędzenia skóry, nosa, gardła i spojówek oczu, co najczęściej objawia się ciągłym wodnistym katarem, kichaniem i łzawieniem czyli alergii. Na skórze alergika może pojawić się wysypka czy pokrzywka. W tym czasie również pogarsza się zmysł węchu i smaku a pod oczami pojawiają się ciemne cienie.

Poważniejsze stadium alergen może wywołać duszność i skurcz oskrzeli, kaszel, świszczący oddech, a nawet do nadprodukcji śluzu w oskrzelach, prowadząc wtórnych zakażeń. Przyczyn alergii może być wiele począwszy od tych sezonowych, których przyczyną są czynniki środowiskowe takie jak pyłki roślin, kurz, czy zarodniki grzybów. U dzieci natomiast ważną rolę odgrywają określone pokarmy, głównie krowie mleko, jaj, gluten, ryby, owoce morza oraz orzechy. Można również być uczulonym na leki czy jad owadów takich jak np. pszczoła, substancje chemiczne, metale, sierść zwierząt czy pierza. Jeśli przeziębieniopodobne objawy pojawiają się w określonym okresie należy zgłosić się do lekarza. Do postawienia diagnozy zwykle wystarczają badania testy, które wykonuje się z krwi. Aby jednak dokładnie określi czy przyczynę objawów należy wykonać specjalistyczne testy. Testy takie wykonuje się tylko wtedy, kiedy nie mamy żadnych objawów, czyli poza sezonem alergii.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachniemowlę wysypka chirurgiczna korekcja nosa przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe atlasofpelvicsurgery zabiegi wyszczuplające szczecin . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…