Choroby wątrobyWątroba to nasz największy organ, który przypomina fabrykę chemiczną. Filtruje ona związki wchłonięte z przewodu pokarmowego oraz te, które są uwalniane do krwi z innych narządów i układów. Jedną z chorób wątroby jest jej niewydolność. Jest to stan, w którym organ ten częściowo lub całkowicie jest niezdolny do funkcjonowania.

Może to być stan ostry i przewlekły. Kondycję naszej wątroby osłabia tłusta, ciężkostrawna dieta i toksyczne substancję takie jak np. alkohol. Obciążają ją również leki, które przechodzą przez wątrobą te z paracetamolem, antybiotyki, antykoncepcyjne. Jednak szczególnie groźne są zatrucia np. grzybami. Stany zapalne wątroby natomiast są najczęściej wywoływane przez wirusy typu A, B, C. Wirusowe zapalenie typu A to nic innego jak żółtaczka pokarmowa, którą zarażamy się przez brudne ręce. Natomiast B i C to wirusy przenoszone podczas kontaktu z krwią lub przez kontakty płciowe. Marskość wątroby powoduje np. alkohol, zatrucia oraz wirusowe stany zapalne wątroby. Wówczas wytwarza się bliznowata tkanka i zwłóknienia. Następnie tworzą się guzki, skupiska komórek i pasma tkanki łącznej. W konsekwencji stopniowo pojawia się martwica całego narządu, zanika miąższ. W tym przypadku konieczne jest leczenie choroby, która doprowadziła do marskości, zapobieganie nasilania się zwłóknienia i powikłaniom. Niekiedy nawet niezbędny jest przeszczep.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachhttps://kobieta.onet.pl/zdrowie/porady-ekspertow/czy-tampony-sa-szkodliwe/x81fk przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe http://cztpolska.pl/plyty-warstwowe-bielsko-biala.php Dobry psycholog Kraków . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…