AlgodystrofiaJeśli w przeszłości miałeś uraz nerwu obwodowego to uważaj, ponieważ istnieje ryzyko że dotknie cię algodystrofia. Jest ona bardzo uciążliwa, ponieważ sprawia ból podczas tak prostych czynności jak zakładanie ubrania czy mycie się. Zacznijmy od objawów algo dystrofii. Podstawowym objawem jest silny i stały ból, który wraz z czasem zamiast słabnąć to narasta. Do tego często tworzy się obrzęk. Czujemy ból w kończynie górnej, w całej lub tylko w jej części.

Czasem pojawia się on w stopie. Może dochodzić do sytuacji, gdy nasila się on w czasie stresu. Często oprócz bólu maja miejsce takie zmiany jak inny kolor skóry, nadwrażliwość, pieczenie. Mogą też występować różnice temperatur pomiędzy zdrową a chorą kończyną. Skóra na tej kończynie jest cienka, napięta, paznokcie są cieńsze, łamliwe. Jeśli chodzi o włosy to one w pierwszym okresie ciemnieją i szybciej rosną. W późniejszych fazach choroby dochodzi do przykurczów i zaniku mięśni. W większej połowie przypadków choroba ta jest skutkiem urazu nerwu obwodowego. Uszkodzenie to ma miejsce po na przykład skręceniu kostki czy złamaniu ręki. Jednak u części chorych nie było mowy, o jakim kol wiek urazie. Ważną rolę odgrywa współczulny układ nerwowy, który jest niezależny od naszej woli. Lekarze podejrzewają, że w kończynie dotkniętej chorobom receptory bólu są nadwrażliwe na pewne substancje stresowe znajdujące się we krwi. A z kolei inni badacze uważają, że wszystkiemu jest winny nasz układ odpornościowy, który po urazie przyśpiesza produkcję substancji zapalanych. To z kolei powoduje objawy choroby. Z kolei najnowsza teoria mówi, że choroba jest powodowana przez uwolnione substancje zapalne. Uszkodzenie tkanek pogłębia się w wyniku rozszerzania naczyń i rozregulowana mechanizmów kontroli temperatury. Innymi przyczynami mogą też być schorzenia przewlekłe, zakażenia, wylewy, cukrzyca, problemy z tarczycą nieprawidłowy skład lipidów we krwi. Chorobę te diagnozuje lekarz na podstawie podanych przez pacjenta dolegliwości, lekarz wypytuje my opowiadamy, co i jak się dzieje. W rozpoznaniu choroby pomocne są testy neurologiczne, scyntygrafia kości, przepływy krwi, densytometria, czyli nic innego jak test twardości kości. Leczenie Algodystrofi jest objawowe i obejmuje fizykoterapię, psychoterapię, możemy też zdecydować się na blokadę układu współczulnego. Czasem przeprowadza się też stymulacje rdzenia kręgowego za pomocą prądu elektrycznego. Leki i inne zabiegi nie są w stanie całkowicie zwalczyć ból.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe czarny bez . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…