nadciśnienie u diabetykówU cukrzyków słodka krew uszkadza naczynia krwionośne obciążając cały układ krwionośny.

Zaobserwowano, że u osób chorych na cukrzycę nadciśnienie występuje dużo częściej niż u osób zdrowych. Bardzo często dochodzi też wśród nich do zgonów z powodu niedokrwiennej choroby serca., Udaru czy też niewydolności nerek. Po pierwsze trzeba zwracać uwagę na swoją dietę, musi być ona uboga w białko i sól oraz alkohol. Jeśli palisz to zacznij od rzucenia tego nałogu. Jeśli stosujesz się do tych wskazówek i w ciągu kilku tygodni twoje ciśnienie się nie obniży to konieczne będzie stosowanie leków. Jednak jest to w pewnym stopniu utrudnione, ponieważ stosowanie leków na nadciśnienie u diabetyków może wywołać skutki uboczne. Dlatego leki przyjmowane przez lekarza dla diabetyka musza być starannie dobrane. Leczenie zaczyna się od podawania małych dawek leków hipotensyjnych, odpowiadają one za obniżenie ciśnienia. Jeśli ciśnienie nie stabilizuje się po pierwszym leku to podaje się kolejny. Dzięki temu ogranicza się możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Jeśli są stosowane małe dawki leków o różnym działaniu to ewentualnie w organizmie powstaną mniejsze uszkodzenia niż podczas zastosowania dużej dawki. Jest to bardzo ważne by ustabilizować ciśnienie, ponieważ zmniejsza się ryzyko powikłań po cukrzycy. Jeśli są już jakieś powikłania to można je zahamować. Gdy jednak osoba z podwyższonym ciśnieniem nie podejmie leczenia to jej stan będzie się pogarszał. Ciśnienie na wysokim poziomie sprzyja chorobom naczyń obwodowych, chorobie wieńcowej, zawałom i udarom. Zwiększa się także ryzyko przerostu lewej komory serca, rozwoju niewydolności nerek i uszkodzenia wzroku. Jeśli jesteś młoda osobą chora na cukrzyce to ciśnienie powinno być poniżej 120/80 starsze mogą mieć 130/85, większe jest dopuszczalne u osób po 60 roku życia. Jednak ciśnienie nie jest jedyną udręką diabetyków, musza też oni, co chwilę sprawdzać poziom lipidów, oraz poziom cholesterolu. Jeśli wartości będą większe od przyjętych standardowych to zwiększa się ryzyko powikłań naczyniowych i miażdżycy. Najważniejsze jest jednak by osoby te nie zażywały leków obniżających ciśnienie na własną rękę, ponieważ może to przynieść więcej szkód niż korzyści. Ważne jest by mierzyć ciśnienie zawsze o tej samej porze, ponieważ w ciągu doby mogą wstępować różne jego wahania. 

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…