Gdy już dojdzie do zapalenia to rozwija się ona bardzo szybko, zaczyna się od zaczerwienia i bólu oczu, pogorszenia widzenia, pływające plamy przed oczami, nadwrażliwość na światło. Zależą one od umiejscowienia ogniska zapalenia. U niektórych osób pojawiają się też bóle głowy, zaczerwienienie białka. W takim przypadku możemy mieć doczynienia z zapaleniem przedniego odcinak naczyniówki. Gdy dojdzie do osłabienia ostrości widzenia i zjawiska pływających plam to możemy mieć problem z jej tylną częścią. Choroba ta może atakować plamkę żółtą, co w rezultacie może spowodować utrat wzroku, lub do jego poważnego uszkodzenia. Gdy mamy problem z niegojącym się okiem, to może to świadczyć o obustronne zapalenie błony naczyniowej. Jeśli nie będziemy leczyli tego stanu to może dojść do utraty gałki ocznej. Gdy tylko zauważymy jakieś objawy u siebie to należy natychmiast podjąć leczenie, ponieważ jak widać powikłania mogą być bardzo poważne. Jeśli chodzi o diagnostykę to najważniejsza jest ta odpowiedzialna za tylną część oka. Czasem wystarczą leki nawilżające i odpowiednie krople. Gdy za tą chorobą stoi bakteria to w leczeniu stosuje się antybiotyki. Gdy za przyczynę może odpowiadać choroba autoimmunologiczna należy udać się po skierowaniu od okulisty do innego specjalisty. Pamiętajmy że skutki zwlekania mogą być tragiczne.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…