astma wysiłkowaSą takie osoby, u których podczas wysiłku bardzo szybko dochodzi do duszności. Jest to choroba nazywana astmą wysiłkową. W tej astmie podobnie jak w innych jej odmianach dochodzi do wywołania kaszlu, duszności, świszczącego oddechu itd. W naszym przypadku winne jest męczenie się i kiepska kondycja.

W astmie wysiłkowej objawy te pojawiają się po kilku lub kilkunastu minutach ćwiczeń., Mogą one narastać jeszcze przez kilkanaście minut od rozpoczęcia ćwiczeń. Stan taki może się utrzymywać także przez pewien czas po zbańczeniu ćwiczeń. Zresztą duszność i zmęczenie to coś normalnego u osób nieuprawiających sportu regularnie. Ale w astmie objawy te są bardziej nasilone i pojawiają się dużo wcześniej. Jak do tond nie wiadomo, co jest pierwotna przyczyną astmy wysiłkowej? Wiadomo tylko, co może nasilać się lub wywoływać napady duszności. Najczęściej jest to powietrze bardzo suche lub bardzo zimne. Dodatkowo może to być nasilone poprzez infekcje górnych dróg oddechowych, zanieczyszczenie powietrza, wysokie stężenie pyłków oraz obecność drażniących związków chemicznych w powietrzu. Ten typ astmy może pojawić się w każdym wieku. Nie ma na to wpływu ani płeć ani ogólna kondycja naszego organizmu. Jednak ze statystyk wynika, że częściej ujawnia się u dzieci. Ryzyko rośnie także wtedy, gdy ktoś z bliżej rodziny chorował na astmę albo inne choroby alergiczne. Gdy trenujemy sporty zimowe to jesteśmy narażeni na wdychanie zimnego i suchego powietrza. Groźne jest też wykonywanie krótkotrwałych, ale intensywnych zrywów takich jak sprint. Jeśli tylko zauważysz, że krótki i niezbyt duży wysiłek fizyczny powoduje duszność to bez wahania udaj się do lekarza. Warto poradzić się specjalisty zamiast rozkładać ręce i twierdzić, że winna jest zła kondycja. Jeśli leczenie będzie przeprowadzone prawidło to można wrócić do uprawiania sportu. Ważne by planować wysiłek wcześniej i wiedzieć, jaki jest nieodpowiedni dla naszego zdrowia. Pomogą nam badania wydolności płuc, testy alergiczne a czasem także testy prowokacyjne. Wizyta u lekarza pozwoli nie tylko podjąć odpowiednie leczenie, ale także wykluczyć inne możliwości. Chodzi tu szczególnie o choroby płuc i serca. Gdy jesteś chory to musisz się nauczyć odpowiednio wdychać powietrze, nosem, nie ustami i podczas chłodnych dni oddychać przez szalik czy maseczkę. Przed wysiłkiem wskazana jest też rozgrzewka i stopniowy powrót organizmu do normalnego funkcjonowania po wysiłku.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachhttp://dentalservice.pl przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://odzywkibezsciemy.pl . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…