Chorobę tą w skrócie nazywa się TIA. U osób, u których podejrzewa się wystąpienie tej choroby zaleca się przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego w dawce 75 mg na dobę. Trzeba też takiego pacjenta skierować na oddział kardiologiczny w celu przeprowadzenia kolejnych badań. Jak wiemy, aby nasz mózg mógł poprawnie pracować muszą mu zostać dostarczone niezbędne substancje takie jak tlen, glukoza i inne składniki odżywcze.

Dlatego jeśli dojdzie do zatamowania przepływu krwi przez naczynia doprowadzające je do mózgu może zaistnieć niedokrwienie. Winne tej chorobie mogą też być zaburzenia w pracy serca takie jak migotanie przedsionków. Zależnie od tego gdzie wystąpił zator mogą wystąpić różne objawy niedotlenienia mózgu. Najczęściej mamy doczynienia z zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi i wzroku. Objawy są podobne do udaru, ale nie do końca. Takie objawy ustępują w ciągu 24 godzin samoistnie. Ważna jest dokładna szpitalna diagnoza by nie pomylić tych chorób ze sobą, bo skutki mogą być strasznie poważne. Pierwszym badaniem, jakie powinno się wykonać jest tomografia komputerowa głowy. Standardowo wykonuje się też badanie dopplerowskie, czyli USG tętnic domózgowych by znaleźć zwężenia. Czasem wykonuje się też rezonans magnetyczny z dyfuzją.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://urodaizdrowie.pl/podpaski-i-tampony-czy-na-pewno-bezpieczne . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…