krwotok z nosa co robićNasz nos spełnia Kika podstawowych zadań: filtruje powietrze, które dostaje się do płuc, ogrzewa je i nawilża a także reguluje jego przepływ. Aby to wszystko mogło się odbywać w jak najlepszy sposób to błona śluzowa naszego nosa została wyposażona w bardzo gęsta sieć drobnych naczyń krwionośnych.

Zależnie od potrzeby mogą one być wypełnione krwią lub nie, dzięki temu śluzówka naszego nosa może puchnąć ograniczając przepływ. I to wszystko stwarza ryzyko krwawienia, które w nosie jest szczególnie spotykanym zjawiskiem. W nosie znajduje się jeszcze splot Kisselbecha, znajduje się on w przedniej części jamy nosowej, jest on wyjątkowo gęsty. Ze względu na swoje położenie jest on bardzo podatna na uszkodzenia przy najdrobniejszych urazach. Większość krwawień miejscowych w nosie nie jest groźna, choć często się zdarza, że właśnie to tak wygląda. Bardzo często winne jest dłubanie w nosie lub silne jego wydmuchiwanie, te czynności powodują, bowiem uszkodzenie. Ale krwawienie może tez być wywołane katarem, guzami, zapaleniem zatok. Czasem winne może być nadciśnienie, nie wolno w tym wypadku czekać i traktować nosa, jako wentyla ostrzegawczego. Jełki pod wpływem wysokiego ciśnienia pękają naczynka krwionośne w nosie to ryzyko pęknięcia naczynek w mózgu jest tak samo prawdopodobne. Krwawienie z nosa rzadko prowadzi do jakiegoś niebezpieczeństwa, chyba, że sytuacja ta jest związana z urazem głowy. Jeśli chodzi popularne unoszenie głowy, jakie robi się w tej sytuacji to właściwie mija się ono z celem, jedyna korzyść, jaka z tego wynika to taka, że nie poplamimy ubrania. Natomiast w ten sposób nie zatamujemy krwawienia. A co gorsze to w ten sposób można zadławić się krwią. Przy krwawieniu warto delikatnie ścisnąć skrzydełka nosa a cięższych przypadkach włożyć do nosa tampony. Dobrym sposobem jest przyłożenie kostki lodu do nosa, co spowoduje obkurcz się naczyń krwionośnych a to zastopuje krwotok. W cięższych przypadkach można tez zastosować specjalne maści homeostatyczne, które mają w swym skaldzie substancje hamujące krwotoki. Po zatrzymaniu krwawienia trzeba oczyścić nos ze skrzeplin krwi najlepiej poprzez delikatne wydmuchiwanie. Można też profilaktycznie przyjmować preparaty z rutyną i witaminą C, uszczelniają one naczynia krwionośne. Pomocne może też być poprawne nawilżenie pomieszczeń, w jakich przebywamy czy też samego nosa. Można do tego użyć aerozoli, które zakupimy w aptece.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachhttps://fitnesstips.pl przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe antiaging . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…