HipotoniaO chorobie tej mówmy, gdy ciśnienie tętnicze naszej krwi jest zbyt niskie. Optymalne powinno wynosić 120/80 mmHg.

U zdrowego człowieka nie powinno ono przekraczać 140/90 mmHg. Właściwie w dobie nadciśnienia nie mówi się o dolnej granicy jego wartości, jednak uważa się, że poniżej 100 jest nieprawidłowe i uznawane za nieprawidłowe. Objawy, jakie się wtedy pojawiają to nadciśnienie, zmęczenie, osłabienie, bóle i zawroty głowy. Najgorsze są omdlenia, ponieważ mogą one prowadzić do groźnych urazów oraz przez nie może dojść na przykład do wypadku drogowego. Najczęściej mamy odczynienia z hipotonią ortostatyczną, czyli taką, do której dochodzi w momencie nagłej zmiany pozycji. Na przykład z leżącej na stojącą. Mammy jeszcze doczynienia z wersja pierwotną, ale nie można jednoznacznie określić jej przyczyn. Być może winne jest zbyt słabe napięcie ścian tętnic, które nie stawiają odpowiedniego oporu płynącej krwi. Wada tego typu może być wrodzona lub może powstać w wyniku nieprawidłowego działania układu immunologicznego.. Zdarza się tak ze ujawnia się ona dopiero w określonych okolicznościach na przykład przy zbyt dużym staniu lub zbyt wysokiej temperaturę. Wersję wtórną hipotonii mogą powodować różne choroby takie jak chociażby zawał. Winne mogą być też leki, szczególnie preparaty moczopędne. Zapobieganie tej chorobie nie jest wcale takie łatwe. W przypadku niedociśnienia wtórnego należy wyeliminować czynnik tworzący taki stan. Bardzo ważne jest też odpowiednie nawadnianie chorego. Hipotonia pierwotna wymaga nieco innego podejścia. Także wymagane jest tu odpowiednie nawadnianie, pacjent powinien wypijać dziennie około 2, 5 litra płynów. Jeśli stan jest bardzo uciążliwy to można przyjmować preparaty, które podniosą ciśnienie. Środki takie zawierają kofeinę i wyciągi roślinne. Możemy nabyć odpowiednie leki w aptece lub przygotować mieszankę ziół w domu. Ciśnienie można też podnieść poprzez wypicie kawy. Najlepsze by było wypijanie szklanki małymi łykami w ciągu kilku godzin. Jeśli chodzi o syntetyczne farmaceutyki to wybór nie jest za duży. Najczęściej wykorzystuje się midodrynę, dziki temu środkowi kurczą się naczynia i zwiększa ich opór. Inne środki działają na zasadzie zwiększenia objętości osocza krwi. Gdy jesteśmy świadkami omdlenia to nie próbujmy na siłę chorego sadzać lub stawiać na nogi. Najlepiej pozostawić go w pozycji bezpiecznej o ile oddycha i serce pracuje prawidłowo. Jeśli chory jest słaby a przytomny to pomoże uniesienie jego nóg do góry, dzięki czemu powinno dojść do lepszego ukrwienia mózgu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe Apartament na wynajem Kołobrzeg . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…