plastry leczniczePomysł wykorzystania takich plastrów narodził się w Japonii. Terapia ta jest tam znana już od ponad trzydziestu lat. Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców potwierdzają ich skuteczność. Jeśli dokuczają ci dolegliwości ze strony kręgosłupa to warto ich spróbować. Plastry lecznicze pomocne także przy bólach reumatycznych oraz przy kontuzjach.

Kinesitaping jest to metoda pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni. Polega ona na leczeniu za pomocą specjalnych taśm o różnym stopniu elastyczności określonych partii ciała. Tworzą one źródło bodźców, które są odbierane przez receptory znajdujące się w skórze. Umożliwiają one także mechaniczną korekcję, to z kolei umożliwia ograniczenie ucisku tkanek miękkich na nerwy. Dzięki temu otrzymujemy prawie natychmiastowy efekt przeciwbólowy. Kolejną funkcją, jakie pełnia te plastry jest to, że przypominają nam o utrzymaniu prawidłowej pozycji, korygując ustawienie stawów. Pomagają także usprawnić przepływ krwi w organizmie. Plastry powinny być przyklejane przez doświadczonego terapeutę, powinien on mieć ukończony kurs kinesiotapingu. Zależnie od potrzeby przykleja on pojedyncze plastry, rozwidlone lub skrzyżowane. Plastry te dzięki specjalnej strukturze nie blokują przepływu powietrza, są one hipoalergiczne i wodoodporne. Ważne jest, że one działają przez 24 godziny w żaden sposób nie ograniczając naszego funkcjonowania. Jeden zabieg polegający na przyklejeniu plastrów starcza na kilka lub nawet kilkanaście dni. Pożądane efekty uzyskuje się po dwóch dobach od zdjęcia plastrów. Jeszcze jakiś czas temu zabieg ten był przeprowadzony tylko u sportowców, jako profilaktyka urazowa. Ale obecnie stosuje się metodę tą w walce z wieloma jednostkami chorobotwórczymi. Mamy tu na myśli schorzenia reumatyczne, neurologiczne, ginekologiczne a także związane z uszkodzeniem aparatu mięśniowo-więzadowego. Można je także wykorzystać przy walce z niepoprawną pozycją u dzieci, bliznach i krwiakach. Są one także zalecane kobietom w ciąży, ponieważ są całkowicie bezpieczne, zwłaszcza w trzecim trymestrze. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna także w naszym kraju. Jest ona oferowana przez coraz większą liczbę placówek na terenie całego kraju. Plastry do przeprowadzenia tej terapii można kupić w każdej aptece. W naszym kraju pierwsi specjaliści od tej metody szkoli się w 2006 roku. W niektórych ośrodkach metoda ta jest refundowana przez NFZ, dlatego jeśli wybieramy się do jakiegoś ośrodka to sprawdźmy czy w swojej ofercie ma on plastrowanie.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe https://www.doz.pl/apteka/p3393-Johnsons_baby_shampoo_szampon_rumiankowy_200_ml . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…