zmiana pogody - dolegliwościSą osoby, które bardzo intensywnie odczuwają zmiany pogody. Na nasz organizm może działać wiele czynników takich jak temperatura, ciśnienie, nadchodzące opady itd. Wiele osób przy nagłych zmianach pogody odczuwa bóle głowy lub tak zwane rwanie w kościach. Wtedy często słyszymy „idzie zmiana pogody” i tak w rezultacie jest. Szczególnie nasz polski klimat nie jest za bardzo przyjazny dla osób, które odczuwają jego zmiany na własnych kościach.

Nad naszym krajem często dochodzi do ścierania się frontów atmosferycznych. Co powoduje, że pogoda jest bardzo zmienna. Odczuwane dolegliwości mogą też być potęgowane poprzez niewłaściwy tryb życia. Jeśli żyjemy w stresie, mało odpoczywamy to wtedy jesteśmy narażeni na bardziej dotkliwe objawy niż, na co dzień. Ale jak to się dzieje, że pogoda ma wpływ na to, co czujemy? Ludzie najlepiej się czują podczas bezwietrznego wyżu. Wtedy jest ciepła słoneczna pogoda. Gdy tylko pogoda ta znacznie zmieniać się w deszczową, wietrzną to złapią nas z pewnością bóle. Mowa oczywiście o meteo patach, czyli osobach, które odczuwają takie zmiany. Zaczyna się zwykle od spadku ciśnienia atmosferycznego, a to z kolei powoduje zmniejszenie ilości tlenu w powietrzu. Wtedy dochodzi do trudności w oddychaniu oraz następuje obniżenie ciśnienia krwi. Wszystko to razem może spowodować migrenowe bóle głowy. Niektórzy czują się szczególnie źle podczas burzy. Ich organizm reaguje wtedy na promieniowanie elektromagnetyczne. Jeśli robi się pochmurno to do naszego organizmu trafia mniej promieni słonecznych, to z kolei powoduje zmniejszoną produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Wtedy osoby czujące w kościach zmianę pogody robią się też przygnębieni, ospali i zmęczeni. Najlepszym wyjściem jest podniesienie sobie ciśnienia krwi. Można to uczynić na przykład za pomocą zimnego prysznica czy też ćwiczeń. W celu złagodzenia bólów głowy można sięgnąć po olejek eteryczny. Można też sięgnąć po napar z kozłka lekarskiego. W tym czasie unikajmy produktów z dużą zawartością histaminy a jest jej pod dostatkiem w takich produktach jak mocna herbata czy żółty ser. Unikajmy też spożywania alkoholu w tym czasie. W diecie powinno się znaleźć jak najwięcej owoców i warzyw. Dzięki temu do naszego organizmu trafią witaminy i minerały, które poprawia nam samopoczucie. W tym czasie trzeba unikać stresu. Wiatr i niska temperatura powodują, że nasz organizm jest wyziębiony. Wtedy naczynia krwionośne kurczą się i zwiększa się ryzyko zawału.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe dentalservice.pl . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…