leki przechowywanieNie ważne, jakie leki przechowujemy, czy takie na choroby przewlekłe, czy też takie, których używamy od czasu do czasu to koniecznie warto znać kilka zasad, które pozwolą zachować je jak najdłużej w jak najlepszej kondycji. Podstawą jest to by wszystkie leki, środki opatrunkowe itd. Przechowywać w jednym, specjalnie wydzielonym na te rzeczy miejscem. Najczęściej jest to szuflada lub szafka, może też być pudełko jednak nie powinno one być hermetyczne. Robi to się po to by w razie jakiejś pilnej potrzeby nie szukać odpowiedniego preparatu w kilku miejscach.

Czasem robimy to w stresie i z tego nie możemy znaleźć interesującego nas leku. Znacznie łatwiej jest, jeśli wszystko jest w jednym miejscu znanym wszystkim domownikom. Każdy preparat powinien być trzymany w sowim oryginalnym opakowaniu i z ulotką. Da nam to możliwość sprawdzenia dawki, sposobu podania czy też terminu przydatności. Jeśli z naszego miejsca z lekami korzysta kilka osób to warto leki zaznaczyć, te dla mamy te babci itd. Nie powinno się w tej szafce trzymać jakiś innych substancji, detergentów czy środków żrących. Może dojść do pomylenia butelek z preparatem a w tedy do tragedii bardzo krótka droga. Musisz też zadbać by do apteczki nie miały łatwego dostępu dzieci, kolorowe pudełeczka i tabletki mogą je bardzo szybko zainteresować. Teraz zobaczmy, co szkodzi naszym lekom. Otóż preparaty lecznicze nie lubią światła i wysokiej temperatury, podobne zgubne działanie ma wilgoć. W takich warunkach leki mogą stracić swe właściwości już przed okresem przydatności do spożycia, w niektórych przypadkach zamiast pomóc mogą nawet zaszkodzić. Dlatego szafki nie powinny znajdować się w łazience (wilgoć) w kuchni nad grzejnikiem lub na oknie (słońce). Najlepiej jak byśmy je przechowywali w pokojowej temperaturze z dala od wilgoci, światła. Niektóre z leków należy trzymać w lodówce i to najlepiej na dolnej półce, dowiemy się o tym z ulotki i opakowania. Jeśli sposób ich przetrzymywania tego wymaga to jest tam napisane by trzymać lek w 2-8 stopnia Celsjusza. Leków nie można wyrzucać do kosza, bowiem często składają się one z groźnych substancji. Jeśli się pozbędziemy jakiegoś leku to zadbajmy by nie miały do niego dostępu dzieci oraz zwierzęta. W każdej aptece powinien znajdować się specjalny pojemnik, do którego wrzucamy leki przeterminowane i niezużyte, z apteki powinny być one oddawane do utylizacji. Od czasu do czasu warto wykonać przegląd domowych leków i wyrzucić te z mijającym terminem.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachszczoteczki do zębów philips sonicare przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe SWANSON BIOTYNA trenabol . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…