Sposoby na ból głowyOczywiście najprostszym sposobem jest sięgnięcie po lek o działaniu przeciwbólowym. Ale mamy też do dyspozycji kilka innych metod w leczniu bólu głowy. Dla entuzjastów naturalnych sposobów polecane są specyfiki ze sklepu zielarskiego. Do najpopularniejszych należy ziele macierzanki i olejek majerankowy, który się wmasowuje w skórę skroni i głowy. Ulgę w bólu może tez przynieść uciskanie kilku specjalnych punktów na ciele.

Taska czynność pobudza wydzielanie substancji przeciwbólowych, czyli endorfin. Palcem wskazującym uciskamy miejsce między brwiami tam gdzie nos łączy się z czołem. Punkty takie jak ten leży uciskać rytmicznie przynajmniej 20 razy. Winna bólu może być tez grupa mięśnie grzbietowych, które znajdują się w górnym odcinku kręgosłupa. Dzieje się tak an przykład wtedy, gdy długo przebywamy w pozycji z pochyloną Glowa. Ulgę przyniesie ciepła kąpiel z olejkiem tymiankowym. Dzięki temu mięsnie się rozluźnia. Ból głowy może tez być związany ze zmęczeniem wzroku, szczególnie taka sytuacja ma miejsce, gdy dużo pracujemy na komputerze. Dlatego ważne jest robienie przerw, warto odejść od komputera, rozbić kilka ćwiczeń lub przynajmniej przez chwile skupić wzrok na czymś innym takim jak kwiatek na oknie. Ból Glowy może być tez złagodzony poprzez masaż, ma to szczególne znaczenie, gdy winne jego powstania są napięte mięśnie karku. Ich głaskanie i ugniatanie może spowodować, że ból ustąpi.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…