Witamina C - sokiJeden ze sławnych badaczy, wielokrotnie nagrodzony nagrodą Nobla, utworzył przed laty specjalny instytut w USA i przez około 30 lat badał właściwości witaminy C. Badacz przeżył 93 lata i co ciekawe przed swą śmiercią ogłosił że to właśnie dzięki witaminie C osiągnął tak piękny wiek.

Dopuszczalna dawka tej witaminy powinna wynosić 500mg natomiast na dobę powinniśmy jej przyjmować 1g. Uczony ten przyjmował dziennie prawie 20g witaminy C. dodam jeszcze że był on krytykowany w swoim środowisku a instytut stworzony przez niego po jego śmierci został zamknięty. Witamina ta pełni w naszym organizmie bardzo ważne funkcje życiowe. Bierze ona udział w wielu procesach m.in. w wytwarzaniu kolagenu który jest potrzebny naszym dziąsłom. Chrząstkom i wielu innym częściom naszego ciała. Witamina C jest także budulcem substancji międzykomórkowej, neutralizuje ona także wolne rodniki które przyśpieszają starzenie się organizmu. Jakiś czas temu naukowcy odkryli kolejna jej właściwość, zostały one opublikowane w jednym z pism medycznych dwa miesiące temu. Znajdziemy tam artykuł o tym jak witamina C potrafi odmładzać dorosłe komórki naszego ciała. Witamina ta ma chemiczną nazwę – kwasy askorbinowego wnika do jądra komórki i łączy się z jego genami, a one przemieniają dojrzałą już komórkę w komórkę macierzystą.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…