Witamina C - cytrusyTakie zjawisko powoduje że komórka powraca do stanu z momentu naszych narodzin. Takie zjawisko jest już znane od dawna bowiem w ten sposób nasz organizm radzi sobie ze zranieniami i skutkami chorób. Komórki zwane macierzystymi mogą utworzyć się w okolicy chorego miejsca ale posiadają one też właściwości migrowania.

Dlatego wytworzone w jednym miejscu mogą przemieścić się do innego jeśli tam są potrzebne. Komórki macierzyste ograniczyć skutki starzenia. To wszystko to dowody na to ze witamina ta posiada niezwykłe właściwości, dlatego powinna ona obficie występować w naszych posiłkach. Nadmiar witaminy C bywa wbrew ogólnej opinii szkodliwy. Wiele zwierząt potrafi kwas askorbinowy produkować we własnym organizmie. Ale ludzie małpy i świnki morskie nie mają takiej zdolności. Dlatego ważne byśmy wspomagali się pokarmem lub suplementami. Zażywanie witaminy C m w nadmiernej ilości może u ludzi starszych zwiększać ryzyko zaćmy. Przedawkowanie sprzyja także tworzeniu w nerkach kamieni moczanowych i innych. Niektórzy radzą wraz z większą ilością witaminy C zażywać także witaminę B6 oraz magnez. W ten sposób zapobiegniemy odkładaniu się złogów. Warto też podczas jej zażywanie dużo pić bowiem w takiej sytuacji jej nadmiar zostanie wraz z moczem usunięty z naszego organizmu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…