Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe. Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Na wysoką gorączkę najskuteczniejsze będą leki na bazie ibuprofenu i aspiryny, ponieważ działają one nie tylko przeciwgorączkowo, ale również przeciwzapalnie, co oznacza, że zaczynają walczyć z infekcją. Jeśli temperatura zaczyna spadać wówczas na naszej skórze pojawia się zaczerwienienie i zaczynasz obficie się pocić – w taki sposób twój organizm oddaje nagromadzone ciepło. Sprawdzonym domowym sposobem jest przykładanie zimnych okładów na czoło lub przyłożenie lodu na duże tętnice, czyli udową i szyjną na kilka sekund. Pomocne również będą zimne okłady na łydki lub stopy. Skutecznie można zbić temperaturę herbatkami ziołowymi z kwiatu bzu czarnego, kory wierzby, pączków topoli, owoców maliny, liści mięty, owoców czarnej jagody, berberysu, bobrka, ziela tysiącznika i drapacza. Picie naparów z tych roślin powoduje spadek temperatury, wywołuje poty, hamuje rozwój choroby. A w przewlekłych stanach gorączkowych dodatkowo poprawiają samopoczucie. Ciepłota ciała zwiększa utratę potu z organizmu, czyli wody z solami fizjologicznymi, dlatego warto zadbać o odpowiednią dietę na cały dzień.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe fiesta.com.pl/category/blog/ . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy. Dawkowanie kolostrum sprawdzisz na zdrowieodnowa.pl. Wejdź!Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…