Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Związek ten poprawia elastyczność i jędrność skóry. A ponadto zapobiega utracie kwasu hialuronowego, który jest niezbędny do prawidłowego nawilżenia skóry. Koenzym Q10 ma szerokie działanie antyoksydacyjne, które łączy z wytwarzaniem energii w każdej komórce organizmu, a więc i w skórze a także dotlenieniem tkanek. Dlatego związek ten nazywany jest eliksirem młodości. Warto zastosować 2-3 miesięczną kurację za pomocą serum by wzmocnić i odżywić skórę w codziennej pielęgnacji. Bardzo silnym antyoksydantem jest obecnie kwas ferulowy i resweratol występujący w formie syntetycznej. Kwas ferulowy coraz częściej wykorzystywany jest w kosmetologii. Z dodatkiem witamin C i E podwyższa swą skuteczność. Można powiedzieć, że to najskuteczniejsza bomba w walce z wolnymi rodnikami. Kwas ferulowy znajdziesz również w liściach, nasionach, korzeniach drzew iglastych, w ziarnach pszenicy, kukurydzy i żyta. Dlatego warto sięgać po kosmetyki z tymi składnikami, to cenny dar dla naszej skóry. Warto wiedzieć że kwas ferulowy łatwo i bezpiecznie wchłania się w warstwę rogową naskórka, ma działanie przeciwzapalne oraz posiada zdolność absorbowania promieniowania słonecznego. Jeśli chodzi o resweratrol to jest niedawno odkryta substancja, która również jest pogromcą wolnych rodników.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachnietypowy transport przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe białko labioplastyka . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…