Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Tu ilość i skład gazu zależą od ilości i rodzaju pokarmu, jaki zjadamy. Z prawidłową ilością gazów nasze ciało radzi sobie dość dobrze. Problem zaczyna się dopiero, gdy wytwarzana jest ich zbyt duża ilość. Jeśli wzdęcia mają charakter przewlekły i towarzysza im bóle brzucha oraz nudności to skonsultuj ten fakt z lekarzem, bowiem mogą to być objawy jakiejś choroby. Na wzdęcia pomogą herbatki ziołowe. Po obfitym posiłku wypij napar z ziół wiatropędnych. Pamiętaj też, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa na przemianę materii przyśpiesza też pasaż jelitowy. Staraj się nie jeść zbyt obfitych posiłków, za to jadaj po prostu częściej. Staraj się też unikać napojów gazowanych. Przyczyną wzdęć mogą być określone składniki spożywcze, które najwygodniej wyeliminować z diety lub przynajmniej je ograniczyć. Ogranicz jedzenie potraw tłustych, smażonych gdyż sprzyjają one powstaniu dwutlenku węgla a on boleśnie rozdyma jelita. Staraj się wybierać chude produkty, gotowane lub pieczone. Sprawdź czy twoich wzdęć nie powoduje słodkie mleko, jeśli tak jest zastąp je kefirem lub jogurtem. Staraj się nie rozmawiać przy jedzeniu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe fotografia ślubna . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…