Działanie lekó przeciwbólowychCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Wybór preparatu zależy przede wszystkim od natężenia i charakteru bólu. Taki schemat stosowania został już dawno opracowany przez Światową Organizację Zdrowia. Jest to tak zwana drabina analgetyczna i ma ona trzy stopnie. Na pierwszym jej szczeblu znajduję się niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz paracetamol. Na drugim szczeblu mamy opiodiy takie jak tramadol a na trzecim opioidy silne takie jak morfina. Na każdym szczeblu stosuje się leki wspomagające działanie leków przeciwbólowych. Leki te hamują produkcje cyklooksygenazy, czyli enzymu, który jest niezbędny do syntezy prostaglandyn, cząstek znajdujących się we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Niektóre z prostaglandyn maja dobroczynny wpływ na nasz organizm, przede wszystkim regulują różne procesy fizjologiczne. Ale cześć z nich uczestniczy w rozwoju stanu zapalnego i powstawania bólu. NLPZ zmniejsza stężenie i jednych i drugich, dlatego też mamy do czynienia ze zjawiskami niepożądanymi. Ale na przykład paracetamol nie hamuje syntezy prostaglandyn. Dzieje się tak gdyż nie sizal on w ognisku zapalnym, ale w centralnym układzie nerwowym. Natomiast opioidy oddziały wuja na zlokalizowane w centralnym układzie nerwowym receptory opioidalne.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachUSG piersi Warszawa przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe kreatyna warszawa . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…