Gdy boli gardłoBól gardła jest bardzo powszechny i dotyka chyba każdego. Jeśli trwa on długo i nie możemy się go pozbyć za pomocą środków ogólnie dostępnych to trzeba udać się do laryngologa.

Taka wizyta jest szczególnie zalecana osobom, które maja bardzo często problemy z tym narządem. Gardło pełni funkcję połączenia wewnętrznych narządów ze światem na zewnątrz. Dlatego też jest ono narażone na wiele niebezpieczeństw. Najgroźniejsze są objawy, które trwają dłużej niż dwa tygodnie. Laryngologa nie musisz się bać, podczas pierwszej wizyty pacjent odpowiada na spora ilość pytań odnośnie przebytych chorób, objawów i ogólnie zdrowia. Lekarz musi przyznać nasilenie objawów, ich częstotliwość, umiejscowienie itd. Następnie laryngolog skontroluje jamę ustną, stan uzębienia, podniebienia i migdałków. Lekarz po założeniu rękawiczek może widzieć potrzebę sprawdzenia dna jamy ustnej czy też okolicznych węzłów chłonnych. Często takie oględziny wymagają rozpylenia w jamie ustnej środka znieczulającego. Kolejny etap to sprawdzenie krtani, jest ono związane z silnym odruchem wymiotnym. W tym momencie laryngolog ogląda fałdy głosowe a m przytrzymujemy język gazikiem przy brodzie. Jeśli Ne widać problemu to może konieczne okazać się wziernikowanie krtani z użyciem oświetlającego je laryngoskopu dzięki temu można dokładnie obejrzeć struny głosowe. Laryngolog obejrzy też nosową część gardła i tylną część nosa. Jeśli to nic nie pomorze to może okazać się, że będzie potrzebna ultrasonografia, dzięki temu będzie można określić rozległość zmian w gardle. Jeśli lekarz stwierdzi, że występuje ryzyko alergii to wykona on prowokację oddechową, jeśli natomiast jest podejrzenie nowotworu to trzeba wykonać punkcję cienkoigłową pod kontrolą USG. Do najczęstszych przyczyn należą infekcje wirusowe, w takim przypadku podejmuje się leczenie przesuszonej i podrażnionej błony śluzowej. Można tu na przykład stosować inhalacje z olejkami eterycznymi. Ulgę mogą tez przynieść tabletki o działaniu nawilżającym i ochronnym. Gdy doszło do zakażenia z winy bakterii to stosuje się także antybiotyki. Jeśli pojawił się nieżyt to jego leczenie oprócz antybiotyku wymaga też podania leków hamujących produkcje kwasu solnego. Jeśli wykryto nowotwór to wymaga to przeprowadzenia operacji chirurgicznej. Mam nadzieję że dowiedziałeś się jak leczyć ból gardła z powyższego artykułu.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachendometrioza przyczyny przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe prywatny ośrodek leczenia uzależnień https://jejswiat.pl/t/18150,tampony-na-noc . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…