demencja leczenieSpecjaliści twierdzą że demencja to epidemia naszego wieku.

Może ona dopaść każdego bez względu na wykonywaną pracę czy pozycję społeczną. Pojawia się w takiej sytuacji otępienie , powolna utrata pamieci, orientacji a czasem nawet zdolności mowy. Szacuje się że z demencją ma doczynienia 10% osób po 65 roku życia. Nie rzadko pojawiają się też patologiczne emocje i zachowania. Na świecie połowa przypadków to choroba Alzheimera. Choroba ta długo rozwija się niezapowiedziana. Pierwszym objawem jest przede wszystkim trudność z zapamiętaniem nowych rzeczy. Kolejny etap to zapominanie o tym gdzie się zostawiło klucze czy okulary. Następny etap to problem z rozpoznawaniem rzeczy oraz ich przeznaczenia. Występują też inne rodzaje takie jak otępienie naczyniopochodne. Może ono też przebiegać ze zmianą osobowości. Jeśli chodzi o rozpoznanie to należy przede wszystkim wykluczyć inne niż zwyrodnieniowe przyczyny demencji. W naszym kraju ze zdiagnozowaną tą chorobą jest około 200.000 ludzi. W naszym kraju najczęściej występuje otępienie naczyniopochodne. Czynnikami ryzyka są: starszy wiek, palenie, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby mózgu oraz miażdżyca.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachprywatny ośrodek leczenia uzależnień przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe implantologia poznań . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…