wirusy HBV i HCVOdsetek wykrywalności jest bardzo mały do tego trzeba dołożyć fakt, iż w niektórych przypadkach na objawy można czekać nawet kilkadziesiąt lat.

Dlatego spora ilość zakażonych nie jest w ogóle świadoma swego poważnego stanu. Wirus ten przenosi się przez krew i produkty krwi pochodne. Infekcje HCV nie są roznoszone droga płciową, choć w określonych warunkach jest to możliwe. Ryzyko występuje praktycznie u par homoseksualnych oraz przy skaleczeniach i otarciach w miejscach intymnych. Jak dotąd nie potwierdzono obecności tego wirusa w nasieniu. Pierwszy etap infekcji jest określany mianem ostrego. Rozwija się zapalenie wątroby i dochodzi w większości przypadków do śpiączki wątrobowej. W innych przypadkach dochodzi do zakażenia przewlekłego. Kolejna faza to możliwy rozwój nowotworu. Najgorsze jest to, że jak do tej pory nie ma szczepionki przeciwko temu wirusowi. Jedyną skuteczną formą zapobiegania szerzeniu się epidemii są leki antywirusowe. Warto, zatem samemu dbać o higienę i bacznie obserwować np. stomatologa czy sprzęt, jakiego używa jest jednorazowy lub był sterylizow2any. Warto, zatem samemu dbać o higienę i bacznie obserwować np. stomatologa czy sprzęt, jakiego używa jest jednorazowy lub był sterylizowany. Kobietom w ciąży zaleca się przeprowadzenie testów na obecność wirusa. Te same zasady dotyczą wspomnianego na początku artykułu wirusa, różnica polega na tym, iż na niego mamy szczepionkę. Zaszczepić powinni się wszyscy z grupy ryzyka. 

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramach przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…