Nasz organizm w silnym stresie powoduje wiele dolegliwości. Podczas silnego stresu w naszym organizmie dochodzi do uwolnienia się hormonów, które powodują zwiększenie krzepliwości krwi w naszym organizmie, jednocześnie podnosi się ciśnienie. Serce bije szybciej, oddech przyśpiesza a do krwi trafia cukier uwolniony z wątroby. Wtedy stres powinien być rozładowany za pomocą wysiłku lub ucieczki, ale jeśli do tego nie dojdzie to wydzielone substancje od tak sobie nie znikną.

Będą one dalej w naszym organizmie i mogą na niego negatywnie oddziaływać. Może dojść do nieprawidłowej pracy jelit. Pod wpływem stresu dochodzi do zmiany stanu flory bakteryjnej, mają one wpływ nie tylko na działanie tego układu, ale także na odporność naszego organizmu. Chodzi o to, że obniża się zdolność do wytwarzania przeciwciał. Aby wspomóc nasz organizm warto regularnie zażywać produkty probiotyczne. Stres może powodować także ból pleców i karku. Szczególnie długotrwałe napięcia i przeciążenia mięśni szyi i dolnego odcinka pleców. Mięśnie te, bowiem pod wpływem adrenaliny stają się twarde. Kręgi zarówno szyjne jak i piersiowe są w tedy w nie naturalnej pozycji. Najlepiej w takiej sytuacji poddać się masażowi, ale warto by wykonał go specjalista, wtedy na pewno odczujemy ulgę. Jeśli nie mamy zamiaru skorzystać z masażu to ulgę przyniesie nam także ciepły prysznic, użyj do tego silnego strumienia wody, który rozluźni mięśnie. Pod wpływem hormonów stresu puls może przyśpieszyć nawet trzykrotnie a praca serca może zwolnić. Może dojść do arytmii lub palpitacji. W takiej sytuacji nic nam nie pomoże tak jak spacer na świeżym powietrzu, w miarę szybkim krokiem. Kolejnym częstym problemem związanym ściśle ze stresem jest ból głowy. Dochodzi do niego, ponieważ w stresie mięśnie na zmianę nadmiernie się kurczą i rozluźniają. Bez winy nie jest także układ nerwowy, który jest nadmiernie pobudzony. Tu wskazany jest masaż skroni, możesz go wspomóc za pomocą lawendowego olejku eterycznego. W ten sposób uspokoisz się i rozluźnisz. Jak wspomniałem wcześniej w czasie stresu w naszym organizmie jest nadmiar kortyzolu, jest to hormon stresu, który sprzyja powstawaniu osteoporozy. Polega to na tym ze hormon ten zaburza wchłanianie wapnia i składowanie go w kościach. Tym samym dochodzi do zwiększenia jego wydzielania poprze nerki. W takiej sytuacji najlepiej przyjmować preparaty, które dostarczą naszemu organizmowi wapnia.

Działanie leków przeciwbólowych

LekiCzy zastanawialiście się kiedyś jak działają leki przeciwbólowe? Otóż te, co nam przepisują lekarze możemy podzielić na trzy grupy. W każdym z nich s substancje o nieco innym mechanizmie działania.

Więcej…

Sposoby na wzdęcia

Sposoby na wzdęciaWzdęcia maja miejsce, gdy dochodzi do nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym. Przyczyną tego stanu może być zbytnie połykanie powietrza albo gromadzenie gazu powstałego w wyniku trawienia i fermentacji w jelitach.

Więcej…

Problemy z pamięcią

Każdemu z nas czasem zdarza się o czymś zapomnieć, chwilowe problemy z pamięcią nie świadczą o chorobie. Zapamiętywanie i odtwarzanie informacji to nie do końca znany proces.

Więcej…

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Koenzym Q10 to składnik o szerokim spektrum działania. Jeśli twoja skór jest uboga w koenzym Q10, wówczas ma problemy by walczyć z wolnymi rodnikami i jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia nimi spowodowane.

Więcej…

Zagrożenia na zakupach

Zagrożenia dla zdrowia na zakupach.
Wiele kobiet nie bierze pod uwagę, jakie to zagrożenia czekają na nas pod prysznicem. Zastanówmy się nad blacha rzeczą, jaką jest oddawanie noszonych już ubrań do sieciówek i wymiana ich lub zwrot pieniędzy.

Więcej…

Czy niewielka nadwaga nam szkodzi?

Aby sprawdzić czy mamy prawidłową wagę trzeba pokreślić tak zwane BMI. Robimy to w bardzo prosty sposób, dzielimy nasza wagę w kilogramachsuplementy now foods przez wzrost w metrach i podnosimy do kwadratu.

Więcej…

Jakie preparaty i zabiegi stosować w czasie gorączki

Jeśli temperatura twojego ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza wówczas należy sięgnąć po preparaty przeciwgorączkowe http://www.drogapiekna.pl/ . Można je nabyć w aptece bez recepty w różnej postaci. Najszybciej zadziałają preparaty podawane w postaci zastrzyku i czopka, a wolniej te w tabletce czy syropie.

Więcej…

Płyn w uchu

Płyn w uchu może znaleźć się po kąpieli lub po np. basenie, jeśli nie dostatecznie dobrze osuszymy uszy.Ale gdy płyn nie jest wodą a wydzieliną to najczęściej będziemy mieli do czynienia z zakażeniem bakteriami lub wirusami, które zaatakowały ucho lub nos.

Więcej…